Kur palika nauda?

  Kur palika nauda?
Gandrīz visa pasaulē, īpaši tās ziemeļu daļā, var novērot to, ka gan valstis kopumā, gan atsevišķi indivīdi spiesti ekonomēt līdzekļus, resursus.
Dažādi astroloģiskie skaidrojumi tam ir jau izskanējusi un izskanēs. Nenoliedzami, ka ik pa laikam pasaule mainās straujāk, brīžiem tas notiek lēnāk. Šobrīd tas notiek ātrāk. Lielākoties astrologi balstās uz pieņēmumu, ka trīs neredzamās planētas- Urāns, Neptūns un Plūtons , pārejot citās zodiaka zīmēs, ienes korekcijas pasaulē. Nenoliedzami, ka tas tā ir, taču šoreiz gribu pievērsties nevis vispārīgām domām par jauno laikmetu, bet pavisam reālam jautājumam: kur palikusi nauda?
Tad, kad astroloģija skar taustāmo realitāti, tad noteikti jāizmanto redzamās planētas. Visiem astrologiem ir zināms, ka visvairāk sociāli-ekonomiskos procesus nosaka divas planētas-milži- Jupiters un Saturns. Katrs no tiem ir lielāks nekā visas pārejās planētas kopā. Kops pašiem astroloģijas pirmsākumiem tieši balstoties uz šo planētu izvietojumu, tikušas noteiktas visas pārmaiņas uz Zemes.
šobrīd mēs šie divi lielie milži ir nostājušie Zemei katrs sava pusē un veido tā saucamo opozīciju. Katram planētu pārim ir savs pilns mijiedarbības cikls. Gluži ka Mēness cikls sakas ar brīdi, kad savienojas Saule ar Mēnesi, tā arī Jupiters ar Saturnu savienojoties, sāk jaunu ciklu. Šī cikla ilgums ir 20 gadi. Astroloģijā to sauc par Lielo ciklu. Tāpat kā tas ir Mēness ciklā, arī Jupitera-Saturna ciklā sākums ir savienojums, bet kulminācija ir pilnmēness , jeb Jupitera –Saturna opozīcija. Ikviens ezotēriķis zina, ka cikla sākums ir laiks, kad notiek iniciācija, programmēšana jaunajam ciklam. Pēdējais Jupitera un Saturna savienojums(cikla sākums) notika 2000. gadā. Tieši tad ari tika iesēta tā sēkla, kura tagad dod savus augļus. Tā kā šis savienojums notika Vērša zīme, tad simboliski(vai varbūt arī tīri praktiski?) tas nozīmē : resursi, nauda, materiālas vērtības. Ikviens domājošs cilvēks saprot, ka pasaules ekonomiku groza noteikta neliela cilvēku grupa, kuras plānus mēs noteikti nezinām, bet varam nojaust pēc notiekošā. Bet ne par to šoreiz ir stāsts. Stāsts ir par to, ka 2000.gada pieņemtie lēmumi ietekmē mūs tagad visspēcīgāk. Latvijas politiķi tajā laikā jūsmoja par Eiropas Savienību. Taču mēs nenosakām pasaules ekonomiku, tādēļ Latvijas pieminēšana ir tikai ilustrācija. Lai gan tas, kādas iestāšanās sarunas tika vestas un kādi solījumi doti, šodien, ka redzams , ir svarīgi, un pat ļoti: zemnieku subsīdijas, zvejniecība, ražošana u.t.t.
Galvenais kas mūs interesē šī raksta kontekstā ir tas, ka tajā laika tika noteikti svarīgi monetāras politikas principi. Lasīt, piemēram:
http://www.ecb.int/ecb/legal/pdf/01_a_lv_ecb_2000_7.pdf
Opozīcija nozīme konfliktu- tagad starp ekonomikas vēlmi pēc izaugsmi(Jupiters) un reālam iespējām(Saturns).
Tas, par ko šoreiz vēlos izstāstīt ir : Saturna ietekme uz rietumu sabiedrību 2008.-2012. gados
Saturna ietekme visās astroloģijas skolās tiek traktēta vienādi: sašaurināšana, aukstums, atvēsināšanās, apstādināšana, strukturēšana, sakārtošana, skaudrs reālisms, bailes, plānošana, vecums, pesimisms. Ja 2003.-2007. gadus spēcīgāka bija Jupitera(ietekme tieši pretēja Saturnam), un viss auga, attīstījās, tad no 2008.gada spēcīgāka ir Saturna ietekme.
Kā un kāpēc tas izpaužas?
Ziemeļu puslodē atrodas visi galvenie pasaules ekonomikas centri, un kas ir vel svarīgāk, dzīvo galvenā ekonomiski aktīvā pasaules iedzīvotāju daļa. Astronomisku iemeslu dēļ dažas zodiaka zīmes pie debesjuma horizonta uzturas ilgāku, dažas īsāku laiku. Austrumu horizontu astroloģijā sauc par Ascendentu un tas pieder pie 3 vissvarīgākajiem astroloģiskajiem faktoriem līdzās Saulei un Mēnesim. Patiesība vārds horoskops sākotnēji attiecināts tieši uz šo punktu- šajā stundā redzamo- horo- scope. Mūsdienās par horoskopu pieņemts saukt vai no visu dzimšanas karti vai Saules zodiaka zīmi.
Ja Saules un Mēness zodiaka zīmēs statistiski sadalās vienmērīgi, tad Ascendents nesadalās vienādi. Visvairāk ziemeļu puslode dzimst cilvēku ar Ascendentu Jaunavas un Svaru zīmēs- apmēram trīs reizes vairāk, kā, piemēram, ar Ascendentu Zivju un Auna zīmēs.
Dzimšanas horoskops tiek sadalīts 12 sektoros. Katrs sektors nosaka kaut kādu konkrētu dzīves sfēru. Tās pieņemts saukt par 12 mājām. Sekojošais sektors(māja) pēc Ascendenta ikviena horoskopā ir 2.māja, kura atbildīga par cilvēka resursiem, tais skaitā finansiālajiem.
Atgriezīsimies pie virsraksta jautājuma: kur palika nauda?
Saturns tagad atrodas Svaru zīmē(pirms tam Jaunavas zīmē). Tas nozīmē, ka ļoti daudzajiem ziemeļu puslodes iedzīvotajiem tas atrodas 1.vai 2. horoskopa mājā, bloķējot tās un liekot veikt visus tos nepatīkamos darbus, par kuriem mēs dzirdam visapkārt- ekonomēt, sakārtot, optimizēt, samazināt, plānot, domāt par pensiju sistēmu, strukturālām reformām. Tas viss tikai viena iemesla dēļ- trūkst resursu.
Cik ilgi tas tā turpināsies? Saturns atradīsies Svaru Zīmē līdz 2012.gada beigām. Papildus jāņem vērā, ka Saturns Svaru zīmē izpaužas sevišķi spēcīgi, jeb, kā saka astrologi- eksaltē. Varam cerēt, ka pēc tam, kad tas pāries Skorpiona zīmē un ta atrašanos horoskopa 2.-naudas mājā, piedzīvos tie, kuriem Ascendents ir Svaru zīmē, tas izpaudīsies maigāk.
Noslēgumā jāatgādina, ka ne jau Saturns mums ko grib atņemt- tas vienkārši uzrāda visu, kas ir nepareizs, nesakārtots un nereālistisks.
Garīgi neapzinīga cilvēka dabā ir krist galējībās- no pārlieku Jupiteriskas pārliecības par rītdienu bez rūpēm līdz Saturniskam pesimismam un neticībai saviem spēkiem(resursiem). Man novelējums visiem: reālistiski apzināties savus spēkus- to mums ir pietiekami, lai pārvarētu visas grūtības un uzbūvētu valsts un savu dzīvi uz reālistiskiem, ilgtspējīgiem pamatiem. Tikai tam vajag laiku. Laika pārvaldnieks astroloģijā ir Saturns...

Pielikums:
Kā noskaidrot, vai mans Ascendents arī ir Jaunavas vai Svaru zīmē(šobrīd kritiskajās)?
Katrā zodiaka zīmē dzimušajiem var būt Ascendents Jaunavas vai Svaru zīmē. Tas atkarīgs no dzimšanas laika.
Jums VAR BŪT* Ascendents Jaunavas vai Svaru zīmē, ja esat dzimis Latvijā padomju laikā(līdz 1990.g.):
Auns, kurš dzimis no 15.30- 21.30
Vērsis, kurs dzimis no 13.30-19.30
Dvīņi, kurš dzimis no 11.30-17.30
Vēzis, kurš dzimis no 9.30-15.30
Lauva, kurš dzimis no 7.30-13.30
Jaunava, kurš dzimis no 5.30-11.30
Svari, kurs dzimis no 3.30-9.30
Skorpions, kurs dzimis no 1.30-7.30
Strēlnieks, kurs dzimis no 23.30-5.30
Mežāzis, kurs dzimis no 21.30-3.30
Ūdensvīrs, kurš dzimis no 19.30-1.30
Zivis, kurs dzimis no 17.30-23.30


*pilnīgi droši to var pateikt tikai veicot individuālus aprēķinus, jo laika joslu maiņas dēļ dažādos laika posmos(padomju laiks, vasaras laiks, Latvijas laiks) tas nedaudz var atšķirties. Tāpat jāņem vēra dzimšanas vieta.

Andris Račs
2010/gada maijs

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook