Karma basic

Par karmu zinās izteikties ikviens, pat tāds, kurš neko nezin. Es arī šo to esmu sagrābstījis pa gudru cilvēku grāmatām rokoties- tāds vienkāršs, īss pastāstiņš- basic sanāca...
Pēc būtības karma attiecas uz universālo cēloņu un seku likumu, kas ir identisks bībeliskajai idejai- ko sēsi, to pļausi. Arī Ņūtona mehānikas likums- katrai darbībai ir pretdarbība-ir līdzīgs karmas likumam. Universālais karmas likums var tikt uzskatīts kā līdzeklis, ar kura palīdzību tiek panākts un saglabāts vispārīgais taisnīgums. Ar tā palīdzību mēs tiekam nostādīti(piedzmstam) apstākļos, kuris mums ir pieejamas nepieciešamās garīgās mācības dzīves skolā. Šī skola sākas no ieņemšanas brīža. Šis ir tas punkts, kurā astrologu un psihologu domās mēdz dalīties. Kas ir pirmais ola vai vista? Vai bērns piedzīvo vecākus tādus, kādus izvēlējies savai programmai vai dzīves programmu veido vecāki, kuriem piedzimis bērns. Visi ezotēriķi apgalvos, ka bērns izvēlas vecākus un pieredzi(kvalitāti), kuru tie spēj viņam dot. Arī es piekrītu šai domai pilnībā. Bērna dzimšanas kartē var redzēt, kas notiks ar viņa vecākiem un viņu neatkarīgi no nekā. Dzimšanas karte nav maināma...

Sensenos laikos Gautama Buda teica:
jūs esat tas, ko jūs domājat, kļūstot par to, ko jūs domājat.

Viens no vissvarīgākajiem karmiskajiem principiem ir tas, ka mēs ar savām domām veidojam savu dzīvi kā tagadnē, tā nākotnē.

Nemainot domāšanu, mēs nevaram izmainīt neko būtisku savā dzīvē.

Domas- notikumi- sekas-domas notikumi-sekas-domas-notikumi-sekas.................

No šī apburtā loka mēs varam izkļūt tikai mainot savas domas. Tad aplis pārvērtīsies par spirāli.

Pēc būtības karmas likums saka:
beigu beigās jūs saņemat to, ko vēlieties.

Bet mēs, protams, nevaram izzināt savas patiesās vēlmes, neizmēģinot tās dzīvē. Tādejādi karmas likums ir cieši saistīts ar reinkarnācijas ideju, jo lai izmēģinātu visu, mums ir jāpiedzimst neskaitāmas reizes. Dažos indiešu avotos min desmitiem tūkstošu reizes. Tādēļ ir mazākais smieklīgi reizrēķina līmeņa aprēķini: kuru dzīvi es dzīvoju- sesto vai devīto...

Senā indiešu tradīcija piedāvā karmiskā likuma analīzi, dalot karmu trijos tipos.
 

Prarabda 

Tas ir liktenis, kurš jūs sagaida šajā dzīvē. Tā pamatnostādnes pēc būtības ir nemainīgas. Tomēr tiek apgalvots, ka garīga pieeja dzīvei, garīga Skolotāja palīdzība vai vienkārši Dieva žēlastība paretam var iejaukties, lai mazinātu īpaši smagas karmas ietekmi. Tādejādi zobena cirtiens ar tikt pārvērsts kniepadatas dūrienā.
Prarabdha karmai ir trīs pakāpes:
dridha- nemaināmā karma
dridha adridha- ar grūtībām maināmā karma
adridha- viegli maināmā karma
 

Kriyaman (agami)

Ir karma, kuru mēs tagad veidojam(arī es, rakstot šīs rindas un jūs lasot). Ar šīs dzīves sekam nāksies saskarties nākotnē. Pamatiemesls, dažkārt ļoti sūrajai garīgo skolu un baznīcu disciplīnai ir meklējams cēlonī, ka tāda uzvedības paškontrole var palīdzēt garīgā ceļa gājējam neveidot papildu karmu (grūtības) nākotnē.

Sinchit (samčita)

Tas ir termins, kas apzīmē karmas uzkrājumus-to, ko mēs esam sakrājuši daudzās iepriekšējās dzīvēs, bet kas nav aktīva šajā inkarnācijā. Šī informācija glabājas uz cietā diska lielajā serverī... Mēs tūkstošos dzīvju esam sakrājuši tik daudz sarežģītu karmisku mezglu(situāciju), ka vienā dzīvē nebūtu iespējams tikt galā ar visām sekām. Mēs vienkārši būtu nospiesti fiziski un psihiski. Tādēļ lielākā daļa mūsu karmas, kas nav paredzēta šai dzīvei, tiek turēta rezervē un ar to būs jāsaskaras nākotnē.

Astrologi parasti aprobežojas ar tekošo pralabd karmas izpēti, jo tieši tā visticamāk ir atainota dzimšanas kartē. Dzimšanas karte parāda karmu, respektīvi, ierobežojumus, kuri mums traucē justies brīviem, tomēr tā parāda arī tās sfēras, pie kurām strādājot, mēs pārvēršam savu dzīvi (karmu). Es aicinu visus astrologus mazāk novelt vainu uz pāgātni, uz pralabd karmu, bet biežāk pievērsties kriyaman karmai. Mēs palīdzot cilvēkiem veidot labāku nākotni, to veidojam arī sev. Tad un tikai tad mēs varam godam stāvēt līdzās citiem bramaņiem - Mācītājiem un Skolotājiem.

Dižais astrologs D.Radjars ir teicis: Notikumi nenotiek ar cilvēkiem tik svarīgā veidā kā cilvēki notiek ar notikumiem.
Citiem vārdiem sakot, mūsu pozīcija attiecībā pret savu pieredzi ir izšķirošs faktors. Tikai mūsu pozīcija noteiks, vai mēs, saskaroties ar grūtībām, cietīsim un nolādēsim likteni vai augsim, mācoties no tā, ko dzīve mums dod.

Dzimšanas karte parāda, kādi mēs esam tagad, starta pozīcijā ieejot šajā dzīvē. Astroloģija, parādot mūsu pieķeršanās, problēmas, talantus un prāta potences, piedāvā ceļu, tas ir, pirmo soli. Tas vajadzīgs tādēļ, lai ne tikai precīzi saprastu, kas ir mūsu karma, bet arī skaidri apzinātos ceļu, sāktu augšupeju un redzētu perspektīvu. E.Keisijs ir teicis: Ne jau tāpēc cilvēks ir labs vai slikts, ka zvaigžņu stāvoklis bija tāds, bet zvaigžņu stāvoklis norāda, ko indivīds ir vai nav darījis, lai realizētu Dieva plānu uz zemes iepriekšējās dzīvēs.

Dzimšanas karte norāda, kā mēs esam izmantojuši savus spēkus pagātnē- radoši vai nepareizi. Lai mēs varētu attīstīties pa spirāli, nevis pa apli, mums vispirms ir sevi jāiepazīst. Lai mums tas izdodas!

Sagatavojis Andris Račs

 
p.s. Visiem filologiem un citiem ļoti gudrajiem atvainojos, ja neesmu kādu burtu pareizi no sanskrita valodas sapratis.Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook