9.māja-jēgas meklējumi

9. māja – jēgas meklējumi.

 

Šajās dziesmās ir par maz dziesmu.

Pirmajā kursā par to nav nekā.

Ņemiet un piešaujiet ikdienai liesmu,

un to izģērbsiet momentā.

A. Mielavs/I. Kalniņš


Jungs ir teicis: "Mums nav skolas četrdesmitgadniekiem. Agrāk šīs skolas vienmēr bijušas mūsu reliģijas, bet cik daudzi cilvēki šodien tās uzskata par tādām?"

9.māja ir ārkārtīgi nozīmīga mūsu dzīvē, īpaši tad, kad sasniedzam brieduma slieksni. Tā norāda uz ārkārtīgi svarīgo, ja ne pašu svarīgāko dzīvē - JĒGU. Kamēr divdesmitgadnieks un trīsdesmitgadnieks skrien "pirmajā kursā", lai nodrošinātu sevi ar laicīgiem sociāliem sasniegumiem, vēlāk ar to ir par maz. Dzīves maģistratūrā izšķiroša ir tieši jēgas atrašana.
Kaut kas lielāks vienmēr cenšas caur katru no mums realizēties, "iemiesoties" šajā pasaulē. 9. mājas attīstības stadijā (kuru mēs sasniedzam caur 8. mājas inciācijas un pārbaudījumu vārtiem), ir ļoti svarīgi būt ar atvērtu apziņu, lai ļautu TAM lielākajam ienākt mūsos un vadīt mūs.

Ja cilvēks atmet to ar roku, tas nolemj sevi bejēdzīgai eksistencei, nemitīgai mukšanai no svarīgajiem jautājumiem ikdienā, dažādās seklās izklaidēs. Tas noved pie stāvokļa, ka viss ir labi, bet nejūtos laimīgs, jo dzīves jēgas trūkums ir dvēseles slimība” (K.G. Jungs).

9.mājā mēs ļaujam lielajam kļūt par vienīgo prioritāti. Simboliskais pārvaldnieks Jupiters to skaidri parāda. Lielais ir svarīgāks par mazo. Dievs neslēpjas detaļās, bet kāds cits gan…
Gara nomāktība izraisa skumjas. Cilvēks ar gadiem saprot, ka dzīšanās pēc ikdienas vajadzību apmierināšanas nav viņa dzīves jēga, taču nav jau tik viegli atteikties no visiem ierastajiem sīkumiem un labumiem. Tas atliek uz "kaut kad" lielos jautājumus. Tad nereti talkā nāk 8. mājas situācijas, un cilvēks tiek pamodināts, vismaz uz laiku.

9.mājas jautājumi ir jau simboliskajā līmenī. Tie ir jautājumi, kuri ietver VISU pasaulei, visu esību un sevi tajā. Tādēļ 9. māja izmanto simboliku, gan laicīgu (karogi, ģerboņi), gan pārlaicīgus tēlus. Piemēram, ticīgais svinīgā gājienā paceļot virs sevis svēto simbolu, apliecina gatavību tam sekot.

9.māja visu laiku ir ar mums. Tikai mēs uzreiz neesam gatavi līdz tai izaugt. Jungs piemin četrdesmitgadniekus, to dara arī citi autori. Tam ir pamats, jo Jupitera apzināšanās notiek ap šo laiku, ne agrāk. Protams, mūsdienās netrūkst interesantu, jaunu, skaistu, nereti seksuāli pievilcigu “skolotāju”, kuri sola vest jūs uz gaišāku realitāti…, taču drīzāk tas ir Veneras, nevis Jupitera ceļš. Veneras ceļš , vismaz sākotnēji, ir patīkamāks.

Veneras ceļš pieļauj kādeiz paslinkot (noskatīšos lekcijas ierakstu citreiz, kad man būs ērtāk). Jupitera ceļš nepieļauj slinkumu un apātiju. Jupiters mudina nebaidīties, jo bailes un drošības meklējumi ir vieni no galvenajiem šķēršļiem garīgajā attīstībā. Venera saka: dzīve ir domāta man. Jupiters saka: tu esi domāts dzīvei.

9.māja parāda mūsu ideālu - sevi ideālā. Mums nav jābūt perfektiem, noteikti ne! Taču mums jācenšas būt labākajiem sevis izpildītajiem. Jupiters piedos nepilnības. Viens no maniem mīļākajiem citātiem ir no Konfūcija: “Nav svarīgi, cik ātri tu virzies, galvenais ir nepastāvēt!”
Ir ļoti būtiski, ka mums katram ir savas dzīves ideāls, uz kuru mēs paši tiecamies un nav jāuztraucas par citiem, tā ir jūsu dzīve! 9. māja nevar būt pabeigta (tā ir mutabla, nepāra, uguns tipa pēc būtības), tā ved mūs nemitīgos meklējumos un iedvesmas atrašanā lai dzīvotu. Kad cilvēks iegūst jēgu dzīvot, tajā atraisās milzīgi spēki (var kalnus gāzt). Un otrādi: labi iekārtojies Briseles ierēdnis mūk no bejēdzīgas garlaicības dārgā vīnā un skrien katru nedēļu uz Parīzi, lai neiebrauktu depresijā. Tad, kad cilvēki dodas pie ārstiem un tie neko neatrod, bieži tā ir skaidra zīme, ka viņam pazudusi dzīves jēga. Tā ir ļoti izplatīta parādība mūsdienās, jo 9. mājas agrākie orientieri ir pastumti malā. Katram domājošam cilvēkam ir jācenšas savā dzīvē šos orientierus atrast un sekot tiem.

Un vēlreiz Jungs: “Mazāka no lietām, kurai ir nozīme, dzīvē vienmēr ir vērtīgāka par lielāko no lietām bez tās”

15.11.23.

 


 



Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook