Trokšņi un signāli

 Prognozes-trokšņi un signāli.
Kad astrologi(un ne tikai) prognozē, tie var sataisīt daudz trokšņa. Troksnis ir fons, kurš pavada mūsu dzīvi visu laiku. Lai sadzirdētu patiesi svarīgo, ir jāatiet klusumā vai arī, kā tas ir mūsu gadījumā, jāspēj troksni ignorēt un sadzirdēt signālus.
Kas ir troksnis-tie ir bezgala daudzie mazsvarīgie faktori kartē. Vienmēr esmu brīnījies par cilvēku vēlmi taisīt troksni un klausīties trokšņus. Piemēram, aizbraucot dabā ieslēgt skaļu mūziku. Piemēram klausīties radiostacijas, kurā ik pa 5 minūtēm kāds skaļi kliedz, ka steidzami kaut kas jāpērk. Tāpat var skatīties uz astroloģisko karti: tajā netrūkst dažādu trokšņu un troksnīšu. Iedomājieties, ja jūs vienlaicīgi ne tikai redzētu, bet arī dzirdētu visas planētas, asteroīdus, māju virsotnes, aspektus un pat tukšās mājas runājam. Dažas, kurām piešķirti kvadrātu aspekti, noteikti kliegtu, īpaši, ja tos aspektētu Marss. Un tad vēl ar ausi nedzirdamās, bet zemapziņā jūtamās infraskaņas un ultraskaņas balsis no tālajam planētam, piemēram Plutona.
Un tad vēl Lilitas šņākšana un Rāhu krākšana un Ketu pirdēšana…
Kas jāspēj astrologam? Pavisam vienkārši: visā šajā burzmā un jezgā sadzirdēt patiesi svarīgos signālus. Nesākt satraukties pašam un satraukt cilvēkus par katru troksnīti, bet spēt saredzēt LIELOS un NOZĪMĪGOS faktorus.
Es jums tikko pateicu priekšā: lielais ir Jupiters un nozīmīgais ir Saturns. Nekas būtisks dzīvē nevar notikt bet šo milžu atļaujas.
Protams, ja cilvēks ir tāds, kurš satraucas par katru virsrakstu masu mēdīkļos, viņš var neuztvert būtisko, jo reklāmas kliedzieni aizies ne tikai līdz viņa apziņai, bet iespiedīsies visdziļākajā zemapziņas līmenī.
Piemēram, vakar lieliem burtiem medijos rakstīts un Panorāmā izkladzināts:
Pētījums!!!
GANDRĪZ PUSEI LATVIJAS IEDZĪVOTĀJU SAMAZINĀJUSIES ROCĪBA.
<Dzīve Latvijā kļūst dārgāka, bet iedzīvotāju noskaņojums par savu rocību – sliktāks. Gandrīz pusei jeb 46% Latvijas mājsaimniecību finanšu situācija šogad ir pasliktinājusies, liecina "Swedbank" Finanšu institūta pētījums. Šis ir negatīvākais finanšu situācijas vērtējums pētījuma veikšanas vēsturē kopš 2013. gada. Vienlaikus 52% jeb vairums Latvijas iedzīvotāju vērtē, ka viņu labklājība ir saglabājusies iepriekšējā līmenī vai pat uzlabojusies.>

Milzīgs pesimistisks virsraksts rada lielu troksni, kas masu mēdīkļiem ir ļoti svarīgi. Taču maziem burtiņiem rakstīts, ka VAIRĀK kā pusei(52%) stāvoklis ir palicis tāds pats vai uzlabojies! Un tā visu laiku.
Ja astrologs darbojas līdzīgi(un tādu netrūkst ne pie mums, ne pasaulē), tad tas sataisa lielu ažiotāžu, sajauc galvu cilvēkiem un darbojas astroloģijas degradācijas labā.
Nevajadzīga iejaukšanās ar prognozēm ir kaitīga. Tāpat kā nevajadzīga medicīniska iejaukšanās rada ārkārtīgi lielus upurus. Hipokrata pirmais princips skan: <Primum non nocere>- pirmām kārtām nenodarīt ļaunumu.
N.Talebs min šokējosus datus par ASV: ārstu kļūdas rada trīsreiz vairāk(pēc pašu ārstu datiem) nāvju neka autoavārijas. Visticamāk, ka patiesie skaitļi ir pat lielāki!
Pārnesot to uz astroloģiju, es uzskatu, ka sliktas un <trokšņainas> prognozes nodara daudz lielāku kaitējumu nekā labumu.

Ir zināms gan par trokšņu piesārņojumu, gan vizuālo piesārņojumu. Acīm vajag vietu kur atpūsties-to zina jebkurs interjera un eksterjera dizaineris. Acis ir tas, caur ko uztveram astroloģisko karti
Astroloģiskā karte jāveido pēc iespējas lakoniskāka, lai tajā SKAIDRI varētu redzēt būtisko.

Mazi satraukumi ne tikai nav jāpadara par lieliem(no mušas zilons), bet tieši otrādi-tie ir dzīves svarīgi faktori, kuri uztur cilvēku pie labas veselības,dzīvotspējas un dzīvotgribas jo rada nepieciešamību izstrādāt jaunus uzvedības modeļus, padarot to noturīgāku pret nākošajiem pārbaudījumiem(un tādi būs noteikti!). Ir jāsagatavo cilvēki BŪTISKAJIEM pagriezienu punktiem dzīvē un jāskaidro to nozīme.
Ja mēs vēlamies cilvēkiem palīdzēt(mēs taču vēlamies, vai ne?), tad mums jāveicina arī pašu cilvēku motivācija palīdzēt sev pašiem.
Protams, makšķeres nav tik populāras kā zivis. Bet tagad ir labs laiks pamodināt sevī makšķernieku: zivis ir dārgas!
Vai nu astrologs noprognozēs, ka zivis kļūs vēl dārgākas(tik dārgas kā nekad, un 46% būs grti tās nopirkt!) vai arī ieteiks klientam apgūt makšķerēšanu un sagādāt sev zivis pašam.
Es par otro variantu. Kā jūs?
13.12.2022

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook