Skolotāji un skolnieki

Skolotāji un skolnieki. Iemācīties 1% vai 100%

Mana kādreizējā skolnieka komentārs pacēla pārdomās tēmu par skolotāju attīstību. Redziet kā ir:
Kad mēs noklausāmies lekcijas mūsos paliek daļa lietderīgas informācijas (daži saka, ka ne vairāk par 10%)
Kad mēs pielietojam praksē dzirdēto, šī lietderīga daļa būtiski pieaug.
Taču kad mēs sākam nodot tālāk(mācām), šī daļa var tuvoties visiem 100%.
Ir divu veidu skolotāji. Pirmie māca to kā vajadzētu būt. Otri māca dzīvot tajā dzīvē kāda ir caur pieredzēto un paša izdzīvoto. (Sīkāk par to runā vēdiskā astroloģijā-Guru/Šukracarja). Es piederu pie otrajiem. Notika tā, ka no astroloģijas skolas sola es uzreiz metos praktizēt. Pēc gada jau sāku vadīt mācību kursu.
Ja mēs 1990.gada nopirkām volkswagen auto, tas nenozīmē, ka mēs zinām, kāds volkswagen ir 2022.gadā. Ja volkswagen neattīstītos, to apdzītu visi konkurenti. Taču tas nenotiek.
Kad skolotājs kaut ko iemāca skolniekam 1995.gadā, tas , ja nepraktizē , iegūst 10% no 1995.gada skolotāja zināšanām. 2022.gadā skolotājs ir mācījies vēl 27 gadus un var iedot daudz, daudz vairāk zināšanu. Ja paskatās no šādas matemātiskās loģikas, tad 1995.gada tas varēja atstāt neaktīva skolnieka galvā 1% no tā, ko tas var iedot 2022.gadā aktīvam skolniekam.
2017,gada zināšanas, kuras apkopotas grāmatā, nav skolotāja 2022.gada zināšanas. Visu laiku mēs ejam uz priekšu, un katri simts jauni klienti, jaunas lekcijas, jauna dzīves pieredze, grāmatas, lekcijas, atziņas rada jaunu izpratnes līmeni. Ir visu laiku jāattīstās. Jāattīstās nevis kvantitātē, bet kvalitātē. Ja runājam par astroloģiju, tad jāattīstās nevis neskaitāmu jaunu tehniku apguvē, bet esošo tehniku dziļākā izpratnē. Tā ir patiesā ezotērika.
Kāds vēdiskais kolēģis ar vairāku desmitu gadu pieredzi savulaik kādā intervijā uz jautājumu, ja jūs satiktu Dievu, ko jūs viņam pajautātu, atbildēja, ka neko, jo viņš jau visu zinot. Man tas likās dīvaini. Pagāja vairāki gadi un kolēģis pēkšņi atskārta, ka visu laiku ir strādājis ar nepareizam metodēm… Taču es viņu cienu par spēju mainīties kaut vai vēlu.
Nekad mēs visu nezināsim. Jautājums ir tikai-cik tālu izpratnē mēs esam pietuvojušies Patiesībai.
Konfūcijs ir teicis:
Nav svarīgi, cik ātri tu virzies. Galvenais ir neapstāties.
14.10.22.
.
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook