Ķīnas medicīnas ieteikumi gadalaikiem

Fragments no 2000 gadus veca Ķīnas tradicionālās medicīnas traktāta.

Trīs pavasara mēnešu vārds ir <ražošana un izplatība>.Debesis un zeme ir savu paveikušas, visa dzīvība ir pilnos ziedos.
Apgulties vakara krēslā, rīta svīdumā piecelties un atraisītiem matiem, ērtās drānās doties pastaigā ar mērķi ar mērķi RADĪT GRIBU. Radīt, nekad neizpostot; dot, nekad neatņemot; atalgot, nekad nesodot. Tas nozīmē būt saskaņā ar pavasara enerģiju un Tao(kosmosu).Rīkojoties citādi, mēs kaitējam aknām, kam pietrūks enerģijas lai ražotu vasaras spēku.

Trīs vasaras mēnešu vārds ir <svaigums un skaistums>.Krustojas debesu un zemes enerģijas, visur parādās ziedi un augļi. Apgulties vakara krēslā, rīta svīdumā piecelties, nebaidīties no garās dienas, neielaist savā gribā dusmas, uzturēt gara enerģiju spirgtu un modru, ļaut lai enerģija no iekšienes brīvi plūst uz āru;tas nozīmē saskaņu ar vasaras enerģiju. Rīkojoties citādi, kaitējam sirdij, un rudenī būs drudzis. Ja sirds ir slima, tā nespēj palīdzēt plaušām vākt un sakārtot krājumus.

Trīs rudens mēnešu vārds ir<pilnība un miermīlība.,Debesu enerģija ir dzīvības pilna, zemes enerģija pilna gaismas. Apgulties vakara krēslā, rīta svīdumā līdz ar gaiļiem piecelties, nemodināt gribu, klusināt rudens pārmērīgās aktivitātes, saglabāt gara enerģiju un attīrīt plaušu enerģiju.Kas šādi rīkojas, dzīvo saskaņā ar rudens enerģiju, to vācot un uzglabājot priekšdienām. Ja šādi nerīkojamies, kaitējam plaušām, var pietrūkt krājumu ziemai.

Trīs ziemas mēneši saucas<saglabāšana un uzturēšana>. Ūdens pārvēršas ledū, zeme saplaisā, tagad nedrīkst traucēt Jaņ enerģiju. Agri iet gulēt, vēlu celties, saglabāt gribu,lai pasargātu domāšanu, izvairīties no aukstuma, meklēt siltumu, izsargāties no svīšanas, lai netraucētu savā iekšienē saglabāto Jaņ enerģiju. Kas šādi rīkojas, dzīvo saskaņā ar ziemas enerģiju. Ja to neievērojam, kaitējam nierēm, kas var radīt nespēku pavasarī.

 


 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook