Gaisa tips. Bailes pazaudēt sevi un būt ierobežotam.
Gaisa tips. Bailes pazaudēt sevi un būt ierobežotam.
Gaisa tips. (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs.) Bailes pazaudēt pašam sevi un savu brīvību.
Apkārtējā pasaule, arī virtuālā veidā – tas ir plašs savstarpējo attiecību lauks, kurš nepārtraukti mainoties, izraisa cilvēka pozīcijas maiņu. Tas, kurš nepārtraukti nenoskaņojas uz jaunajām vēsmām, neatbrīvojas no iepriekšējā, neatjauninās, nemaina savu pozīciju, neattīsta savas spējas, neapgūst ko jaunu, nemaina sevi atbilstoši jaunajai realitātei, tam jādzīvo bailēs no pastāvīgi mainīgās realitātes.
Tas notiek, ja gaisa elements izpaužas saspringtā veida horoskopā. Tas var izraisīt bailes no pārmaiņām. Viņš var justies pazaudēts (pazudis). Mūsdienās, kad internets vēl vairāk palielina plašumus un iespējas, tas var notikt vēl spēcīgāk.
Pastāvīgās realitātes izmaiņas – piemēram, ģimenē vai darbā, paša vecuma izmaiņa, jauna ekonomiskā situācija, to nav iespējams vienkārši ignorēt. Uz dzīves pastāvīgajam izmaiņām nepieciešams reaģēt, spējot no jauna noorientēties un no jauna veidot projektus, vecos atmetot.
Piekrišana pārmaiņām tradicionāli saistās ar cerības jēdzienu (Ūdensvīrs, 11.māja). Ja cerība balstās realitātē, tā ir veselīga uztvere. Ja tā nebalstās realitātē, tā izraisa ilūzijas un haosu. To veicina virtuālā realitāte, kurā, no visiem tipiem, tieši gaisa tips dzīvo visvairāk. Vienmēr jāmācās spriest ar skaidru galvu (Saturns pārvalda gaisa elementu). Tad cilvēks pārstāj dzīties pēc gaisa pilīm, kuras uzbur vēlmju dievs Kāma, un no sirds izbauda reālo pasauli uz zemes.
Tas, kurš ignorē pārmaiņas, un vēlas iesēsties klubkrēslā un ieslēgt sevi no pārmaiņām drošā seifā, tas vēlas aizmālēt sev acis un neredzēt patiesību. Tāds cilvēks pamazā aizvien vairāk sāks justies dzīves piemānīts, jo viņa ilūzijas nav realizējušās. Viņš sāk izjust bailes no nenoteiktības un izmaiņām. Viņš sāk izjust draudus no ārpuses, no mainīgās pasaules. Šīs bailes ir ļoti plaši izplatītas, tādēļ izraisa lielu pieprasījumu pēc “drošības”. To izmanto apdrošinātāji un dažādu politisku spēku līderi, solot drošāku, skaidrāku nākotni.
Pazaudētības un apdraudētības sajūta, savā nevainīgākajā formā, izpaužas kā distances palielināšana starp sevi un citiem. Covid laikā tas izpaudās burtiski – distance, attālināšanās, izolēšanās, jo apkārtējā pasaule ir apdraudoša. Šādu pašizolāciju turpinot, cilvēks pamazām pārstāj piedalīties procesos, bet sāk tos vērot no malas, komentēt (Dvīņi). Tā kā cilvēkam var būt bail pazaudēties plašumā, tas var pārtraukt jebkādus kontaktus, jo, piemēram, iepazīstoties tinderī (Svari), uzmācas visādi “dīvaini tipi”. Rezultātā cilvēks sāk justies vientuļš, pat ja dzīvo pilsētā un tiekas ar daudziem cilvēkiem. Tādēļ daudziem gaisa tipa cilvēkiem pastāvīgi ir attālinātas attiecības – gadu gadiem. Mainās tikai personāži – modelis paliek.
Tas bieži reducējas uz neatkarīgu dzīvi, kura šim cilvēkam dod iedomātu drošību un neatkarību (īpaši, ja gaiss kombinējas ar zemi). Tad konsultācijās es daudz dzirdu stāstus par to, ka “cilvēks it kā normāls”, bet tad tas, tad tas traucējot kopā būšanai. Patiesībā visbiežāk tāds tādu atrod. Viens, kuram bail no tuvības satiek tādu pašu. Attīstoties virtuāliem saziņas rīkiem, šiem pāriem ir aizvien vieglāk šīs “attiecības” uzturēt.
Dzīve arī gaisa tipam sagādā zaudējumus un ciešanas, kā jau visiem. Taču tieši attiecību zudums var tikt pārdzīvots visvairāk. Sākot no mazu meiteņu pārdzīvojuma par izslēgšanu no draudzeņu watsapp grupas un beidzot ar mīļota cilvēka nāvi vai šķiršanos no viņa.
Ja bailes no šķiršanās izraisa lepnuma uzplūdus, rodas greizsirdība. Šī grūti panesamā emocija rada milzīgu spriedzi, kura kādā brīdī rada pāruzbudinātību. Tam visam akumulējoties, tas var pāraugt agresīvā greizsirdībā, kurā var pilnīgi iznīcināt attiecības. Šīs bailes strauji pietuvina cilvēku alkoholismam un narkomānijai. (Ja tu mani vairs nemīli, es nodzeršos!).
Daudz vairāk mūsdienās ir cilvēku, kuri ir atkarīgi no jauniem iespaidiem. Tie, cik vien iespējams, daudz laika pavada internetā. To dara gan darba laikā, gan ārpus tā. Ir arī tādi, kuri katru nedēļas nogali plāno braucienus, pārgājienus, pasākumus.
Gaisa tipu piesaista, nevis realitāte, ne reāls mērķis, bet tiekšanās uz nezināmo, uz KO CITU. Tos virza tieksme pēc pārmaiņām, pēc jaunā un vienkārši zinātkāre un ziņkārība.
Dzirnakmens griežas, pat ja tajā nav neviena grauda ko malt. Šo ļaužu iekšējais pamudinājums (motorika) ir pārmaiņas, pēc iespējas lielākā daudzveidībā (Dvīņi).
Tas izpaužas kā “migrāciju nemiers”*, kā klaiņošana, kura tik raksturīga jaunībai. Gaisa enerģija ir vienmēr jauna. Vecrīgā katru dienu redzu hosteļu priekšā iznākušus pasmēķēt “mūžīgos jauniešus” no visādam zemēm. Viņi visi ir vienādi, tikai pases dati atšķiras. Viņi ir ģērbušies šortos un paviršos krekliņos – “es jau tepat izskrēju paskatīties kāds āra laiks”.
Vienveidība tos ļoti nomoka arī attiecībās ģimenē, tādēļ esmu jau pieradis, ka izteikts gaisa zīmes klients konsultācijās apspriež vairākus attiecību maiņas variantus. Vai tie ir neuzticīgāki kā citi tipi? Tā nevar teikt, tikai motivācija to darīt mēdz būt tik… vienkārša… “Palika garlaicīgi, viņš maz runā” utt. Gaisa tipa vīrieši to dara vēl brīvāk, jo kaut kur antropozofiski poligāmija laikam ir dabiska. Gaisa tips daudz biežāk par citiem piekrīt “draudzēties ar ģimenēm”.
Tas izpaužas kā vēlme mainīt dzīves vietu, valsti. Tas izpaužas pat kā revolucionāri protesti (arābu twitter pavasaris) . Arī notikumi ASV ir jaunu cilvēku radīti. Tiem nav vēsturiskā atmiņas (ūdens) un piesaistes vērtībām (zeme). Tie vēlas pārmaiņas, jo pārmaiņas ir interesantākas. Staigāt pa ielām un tusēties pa mītiņiem ir interesantāk nekā iet uz garlaicīgo, sasodīto darbu.
Rietumu sabiedrība jau ilgāku laiku galvenā reliģija ir “progress”. Tā ir ticība, ka jaunais būs labāks par veco. Tās ideāls ir “nākotne”, kura noteikti būs labāka par pagātni. Paiet laiks un… katrs var spriest vai tā ir noticis. Bet, kamēr tu esi jauns, tu naivi domā, ka tā noteikti būs. Vārds “mūsdienīgs” ir kulta vārds un kalpo kā atbilde it visam – jebkurai bezatbildībai un amorālai rīcībai. No nākotnes tiek gaidīta visu problēmu atrisināšanās, atbrīvošanās, glābiņš un paradīze zemes virsū (Ūdensvīrs).
Cenšanās atbrīvoties no saistībām, vēlme sevi paglābt no iesūkšanās depresijā, rada iekšējo nemieru un motoriku (dīdekli). Tā ir ārkārtīgi bieži sastopama parādība. “Šajās attiecībās man nav ko elpot! Es smoku nost!”
Vēlme atrauties, izlauzties, atvienoties ir visbiežāk sastopamais cilvēka struktūras tips. To veicina dažādi mediji, parādot, ka var dzīvot citādi. Un ja ir citādi, tas nozīmē – labāk...
Neatkarība kļūst par virsmērķis. Tā bieži jūtas pusaudži, kuru galvenais sapnis ir izrauties no vecāku “apspiešanas”. Tā ir vēlme izrauties no visas sistēmas. Cilvēkam, kurš nepārtraukti domā par to kā izrauties, parādās spēcīgs iekšējs spiediens, kuru tas pats sev ir radījis. Viņš vēlas no šī spiediena atbrīvoties. Kļūt nozīmīgs, iegūt savu autoritāti – “Beidziet mani te mācīt! Katram pašam ir sava taisnība!”.
Tad nu daudzi no aizmigrējušajiem atrodas tālu no dzimtenes ne jau sliktās dzīves dēļ, bet lai atbrīvotos no citu “varas”. Daudz padomju laika dzimuši vecāki pat ļoti novel saviem bērniem: brauc, prom, brauc prom – tādējādi parādot savas nerealizētās ilgas “izmukt”. Man, vērojot šo procesu, pat radās šāds sakāmais:
“Bērnu attālums no vecākiem ir tieši proporcionāls spiedienam.”
Daudziem Gaisa tipa vecākiem liekas, ka ja bērns mācīsies augstskolā tālu, tad tas ir ļoti labi jau tāpēc vien, ka tas ir tālu. Jo tālu viss ir citādāk nekā te uz vietas, kur viss ir tik zināms un…garlaicīgs.
Gaidas pēc kaut kā jauna, pēc jauniem kontaktiem, iespaidiem iedvesmo šos cilvēkus.
Šiem cilvēkiem pieaugot un kļūstot par sociāli aktīviem, parādās pretrunas. Tie vienlaicīgi sāk izjust nepieciešamību pēc “Svarīguma un Reputācijas”. Tie vairs nevar doties uz labi apmaksāto darbu šortos un vecā t-kreklā. Tie ir kā maisi, kuri pili ar zeltu, kuri ir brīvības gaisa balona balsts.
Tas viņu tracina un tad gribas uz kādu izlādēties (priekšnieku vai valsti). Tad nu mēs lasām Delfi un citus interesantus komentārus. Spriedze, taču kaut kur jāizlādē!
Atpakaļ
©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv