Ūdens tips. Bailes no tukšuma.

ŪDENS TIPS. BAILES NO TUKŠUMA

Ūdens tipam galvenā vēlme ir piedzīvot apmierinātību.
Protams, ka dzīvē ir sastopami gan ļoti garlaicīgi cilvēki, gan ļoti monotonas, garlaicīgas situācijas. Taču, ja cilvēks ir neapmierināts pats savas pasivitātes dēļ (Ai, nav vērts. Ai, nav nekādas jēgas) vai nereālistisku gaidu dēļ, rada pats sevī bailes, ka tiks apdalīts, apiets un kaut ko zaudēs. Zaudēs kaut ko ļoti svarīgu priekš sevis.
Bailes, ka nebūs emocionālu pārdzīvojumu ,rada iekšēju trauksmi, kura var pāraugt pat histērijā. Tukšums ūdenim nav dabisks, tas vienmēr tiecas tukšumu aizpildīt. Sevišķi uzskatāmi tas ir sievietes dzīvē, kur pati māte daba paģērē, ka tās miesās jārodas jaunai dzīvībai, tādējādi aizpildot šo tukšumu. Ļoti bieži klientes bez bērniem, ap gadiem četrdesmit runa par šo tukšumu sava dzīvē, meklējot padomus ar ko to aizpildīt…
Bailes nonākt frustrācijas stāvoklī, liek bēgt no neapmierinātības – šķiroties no sava partnera vai aizejot no līdzšinējā darba. Taču, ja, kā tas bieži notiek, saglabājas iekšēja nepatika un vēsums, tad attiecības kļūst ļoti vēsas vai tiek uzturētas pieklājīgas ziņkārības līmenī. Tas diezgan bieži notiek starp sievieti un vīrietī pēc bērna piedzimšanas, kad sieviete piedzīvo tā saucamo pēcdzemdību depresiju.
Pēc pāra savstarpējās vienošanās apspiestā neapmierinātība izpaužas pārlieku jūtīgumā, aizkaitināmībā, raudulīgumā, neiecietībā un bieži arī grūti kontrolējama verbālā “zooloģiskā” leksikā.
Bailes, ka līdzšinējā saikne var pārvērsties par neapmierinošu tukšumu, kurā nebūs emocionālu saviļņojumu, bloķē patiesas un īstas emocionālas attiecības. Tās sagrauj cerības uz iejūtīgu abpusēju sapratni, uz dvēselisku saikni, uz sirsnīgām un ciešam attiecībām.
Pašaizsardzības dēļ šie cilvēki norobežo savu personisko emocionālo sfēru un ļauj kādam tuvoties tikai ļoti lēni un pakāpeniski. Sevišķi uzskatāmi to var redzēt Vēža zīmes gadījumā. Lūk aptuvena šo etapu secība:
-Nesveicināšanās
-Asas atbildes
-Pieklājība
-Draudzīgums
-Maigums
-Kaislība
-Spēja uz orgasmu
-Spēja uzticēties

Šim cilvēkam ir raksturīgi “pārcelt” partneri uz iepriekšējo – zemāko līmeni situācijās, kurās rodas neapmierinātība ar viņu. Piemēram, ja viņš ir apvainojies, tad skūpsts nebūs uz lūpām, bet uz vaiga utt.
Kad tiek bloķēta dabiska došana, emocijas sakrājas un paliek neizteiktas un neizpaustas. (Kas viņā notiek? Par ko viņš domā?). Ja otra jūtas paliek neiepazītas, tās tiek aizvietotas ar iluzoriem priekšstatiem par attiecību stāvokli. (Mums pēdējā laikā kaut kā slikti).
Tā vietā, lai piedzīvotu patiesas emocijas, to vietu aizņem dažādas klišejas, kuras tiek barotas ar dažādos medijos izlasīto vai draugu/draudzeņu stāstīto.
Kad bailes sāk bloķēt emocijas, tad patiesa piepildījuma vietā rodas iedomas, fantāzijas un bieži patiesi murgainas aizdomas.

Apmierinātības var tik ļoti trūkt, ka cilvēkam rodas izmisīga nepieciešamība piedzīvot vienalga ko, lai tikai saņemtu piepildījumu savam ilgām, kas atnestu atslābināšanos un mieru. Tās var būt dažādas apreibinošas vielas, mešanās seksualitātē (Skorpions), “garīgumā” (Zivis).
Ļoti bieži izmantota metode ir regresija. Tā ir došanās “vienkāršajā” dzīvē. To labi varēja novērot šī gada pavasarī, kad daudzi cilvēki savas bailes “slīcināja” vecu fotogrāfiju publicēšanā, devās uz laukiem un slavināja vienkāršo uzturu no omīšu laikiem. Došanās dabā ir šāda “bēgšana”. Tādēļ daudzi ūdens tipa cilvēki dodas makšķerēt. Dzīves vienkāršošana ir ļoti efektīvs rīks visiem ūdens tipa cilvēkiem, kuri noguruši mocās pilsētu birojos.
Bailes no tukšuma izskaidro ļoti biežo ūdens tipu nespēju pārtraukt arī mokošas attiecības. Jāsaprot, ka tukšums ir visbiedējošākais!

 

Izmantoti Max Lusher teksta fragmenti.
 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook