Vīrišķība-Marss Mežāzī

Kādā veidā izpaužas īsta vīrišķība: Dažas šķautnes no Marsa Mežāzī arhetipa.

Svarīgi!
Lūdzu lasiet šo rakstu neattiecinot to uz kādu noteiktu personu, bet mēģiniet saprast lasīto plašāk- arhetipa līmenī!

Marss Mežāzī izpauž labākās Marsa īpašības visspilgtākajā veidā. Kādēļ tā notiek?
Mežāzis ir auksta zīme, savaldības planētā Saturns ir tās saimnieks.
Marsa labākās īpašības izpaužas nevis emocionālā rosībā, pārreaģēšanā, haotiska rosībā, bet spējā saglabāt mieru. Sarežģītās situācijās emocionāli reaģē cilvēka sievišķā daba- Mēness, tādēļ Marss Vēža zīme ir kritis. Marss Mežāzī rīkojas drosmīgi , taču aukstasinīgi.
Lai spētu virzīt vadīt procesu, kuram jārezultējas ar uzvaru, ir jābūt stratēģijai. Mešanās emocionālā konfliktā reti novedīs pie uzvaras karā, labākajā gadījuma- tikai kaujā, taču biežāk-tikai kautiņā. Lai sasniegtu uzvaru karā un, kas ir vēl svarīgāk, noturētu šo uzvaru ilgtermiņā, cilvēkam ir jāpiemīt izteiktām stratēģa īpašībām. Mēs dzirdam, ka dienvidu zemēs nereti viena cilts uz divām dienām iekaro kādu ciemu, tad cita cilts to aizdzen, tad atkal tā atgriežas un tā nebeidzami ilgi. Tas nav Marss Mežāzī! Marss Mežāzī plāno un visu laiku ir gatavs rītdienas grūtībām stoiciskā mierā.
Tam piemīt spēja nevis skatīties šauri un personiski uz situāciju, kā bieži notiek starp cilvēkiem, bet gan redzēt procesus bezpersoniski(Saturns!), virzot galveno spēku uz svarīgāko mērķi, nereaģējot uz emocionāliem sīkumiem.
Tas dara visu, lai sasniegtu autoritāti, kura būtu noturīga. Tam nepieciešams laiks, nereti ļoti daudz laika. Tas ir nepiekāpīgs-neatļauj vājības ne sev, ne saviem pretiniekiem. Tas soda pretinieku par vājumu(kā sportā).
Tas ir nevis vienkārši aktīvs(tas ir daudzās zodiaka zīmēs), tas rīkojas. To nevar novirzīt no mērķa nevajadzīga rosīšanās, panika, pārdzīvojumi, sajūtas un citas sievišķīgas vai bērnišķīgas izpausmes.
Tas ir lakonisks. Tas septiņreiz nomēra un tad griež! Tas nerunā par to kā vajadzētu būt, bet rīkojas.
Daudziem Marsa cilvēkiem piemīt iekšējais nemiers un tā provocēta rosīšanās, dīdīšanās, emocijas, asaras, kliegšana, roku vicināšana, prāta haoss . Par tādu varam teikt: liela brēka –maz vilna. Tas nav Marss Mežāzī.
Mērķtiecīga rīcība, kura vērsta uz konkrētu mērķi, tā nav ārēji skaļa un nerada brēku.
Tikko somu hokejisti kļuva par pasaules čempioniem. Kanādieši trešajā trešdaļā rosījās ka apdulluši-ap divdesmit pieciem metieniem, bet nevieni vārti. Somi meta trīsreiz un guva divus vārtus! Savaldība, tad, kad nepieciešams un noteikta rīcība tad, kad nepieciešams.
Ļoti svarīgi, ka vīrišķība norūdās jau bērnība un jaunībā. Ir zināms, ka augs neattīsta dziļu sakņu sistēmu, ja aug siltā un mitrā klimatā. Tam nav nepieciešamības to darīt, jo barības vielas ir sasniedzamas bez piepūles. Un tad tas uznākušajā salā ātri nosalst. Mežāzis ir sausa un auksta zīme. Tajā var izdzīvot tikai ar dziļu sakņu sistēmu un stingru mugurkaulu
Ir zināms, ka naudas daudzums(barība) līdz zināmai pakāpei rada attīstību, taču vienā brīdī, pārsniedzot nepieciešamo, sāk degradēt cilvēku un tas izlaižas. Saturniska konkurences un saspringtības gaisotne ir nepieciešama Marsam (vīrietim), lai attīstītos par īstu vīrieti, kurš gatavs dzīvei ne tikai komforta, bet vislielākā diskomforta apstākļos-lai tas gatavas bargai ziemai.
Uzņēmēji, kuri uzsāk un veiksmīgi virza biznesu, visbiežāk nāk ne no tās vieglākās bērnības. Tiem ir jācīnās par savu eksistenci, tie ieiet pasaulē gatavi par visu cīnīties paši, negaidot nekādus inkubatorus(silts, gaišs un mitrs). Tie pēc savas dabas ir kardināli.
Mēs zinām, ka kardinālajam seko fiksētais un pēc tam mutablais.
Pasaules uzņēmējdarbībā ir zināms trīs paaudžu fenomens. Pirmā paaudze izveido, otrā paaudze pārvalda un trešā paaudze-iztērē. Pēc tam viss sākas no sākuma. Kardinālais, fiksētais, mutablais…
Ļoti svarīgi ir vēl lūk kas planētu eksaltācijas sakarā. Visas vīrišķas planētas: Saule, Marss un Jupiters eksaltē kardinālajās zodiaka zīmēs. Pat Saturns eksaltē kardinālajā zīmē. Savukārt sievišķās planētas-Mēness un Venera eksaltē fiksētajā un mutablajā zīmē.
Vīrišķais spēks virza, iniciē, uzsāk, uzņemas. Gēte ir teicis: Domāt ir viegli, darīt ir grūti, bet visgrūtāk ir rīkoties saskaņā ar savu domāšanu.
Marsu Mežāzī raksturo rīkošanās ar saskaņā ar savu domāšanu. Jāatceras kāda izšķirosi svarīga lieta: mēs mēdzam par domāšanu saukt Mēness/Merkura/Veneras stāvokļus. Tie ir pārejoši un mainīgi. Domāju pārdomāju. Mīlu, nemīlu. Interesē, vairs neinteresē. Man bērni pa laikam saka, ka kādu popgrupu vairs nemīlot, jo tā ir veca, jo bija modē pirms ilga laika-gada…
Mežāzī domāšana saistās ar pilnīgi citiem mērogiem. Tie ir gadi, gadu desmiti, paaudzes. Latvijas valsts mežiem, piemēram, ir plānošana 50 gadus uz priekšu un pat 100 gadus uz priekšu. Tātad palikt pie savām domām un rīkoties saskaņā ar tām konsekventi un ilgtermiņā ir daudz grūtāk kā izvēlēties saldējumu vai kleitu.
Stratēģiskā domāšana paredz, ka ceļa būs daudzi šķēršļi, kurus nāksies pārvarēt. Tos jāpārvar mierīgi un noteikti. Nav jāsapriecājas par ātram uzvaram, bet jāiegulda spēkus nākotnes(kardinālais krusts) šķēršļu pārvarēšanā. Pie katra sasnieguma vispirms tas jānostiprina.
Marss Mežāzī mēdz būt arī neiecietīgs, ja to traucē ar dažādiem sīkumiem. Tas, pirms izveidot savu pozīciju, viedokli un plānu, ir pamatīgi izvērtējis iespējami daudzas pozīcijas, stiprās un vājās vietas gan sava, gan pretinieku pusē. Gluži kā labs hokeja komandas treneris.
Tas rūpējas lai būtu formā(Mežāzis ir zemes zīme). Tas uztur sevi formā gan fiziski, gan mentāli, gan, gan emocionāli, gan garīgi. Nav lielas atšķirības vai ir grūti laiki vai viegli laiki. Nav atšķirības vai ir auksts vai silts-īstam vīrietim tas nemaina viņa plānus. Puikas to mēdz imitēt, piemēram ģērbjoties plāni, pat ja ir auksts. Atceros, ka bērnībā bieži staigāju bez šalles, jo vīriešiem nesalst. Šodien, kad āra līst un ir tikai 10 grādu silts, mans dēls devās ekskursija šortos. Rūdīšanās ir ārkārtīgi svarīga dzīve-to nekad neliedziet saviem dēliem, ja vēlieties lai tie kļūst par vīriešiem!
Ārēji Marss Mežāzī reti kad ir pamanāms ar izrādēm un lielīšanos, ka tas nereti ir uguns un gaisa zīmēs. Tas sevi parāda darbos.
Vakar simto reizi noskatījos Maskava asarām netic (Nosaukums jau tāds Mežāža marsisks). Kad galvenais varonis bija sadevis pāridarītājiem, meitene teica: jūs rīkojaties ļoti drosmīgi! Uz ko tas atbildēja: es rīkojos kā normāls vīrietis.

P.S. Kādreiz paturpināšu, šodienai pietiks, esmu runājis.

 

 

 Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook