Wu wei

WU WEI

Dao: Dzīve pati sakārtosies.

Jūs joprojām esat dzīvs. Balstieties uz šo faktu.
Vai jūs esat kādreiz no rīta pamodies ar domu, ka esat zaudējis kontroli pār savu dzīvi? Katram no mums ir šādas dienas, un tas ir pilnīgi normāli. Jūs esat nolēmis šo stāvokli mainīt, un tas jau ir pusceļš. Paliek tikai tāds sīkums: saprast, kā to izdarīt.
Jūsu dzīves kontroles noslēpums nav rīcība.
Protams, šis apgalvojums nekādā veidā nesakrīt ar Rietumu civilizācijas galvenajiem uzstādījumiem, piemēram, „smags darbs vienmēr ir jānovērtē” un mūžīgi jādzenas pēc panākumiem. Bet „bezdarbība” ir daoisma filozofijas „pīlārs”. To sauc par wu wei vai „darbību ar bezdarbību”.
Tā sauktā “bezdarbība” ir tieši tas, kas dod spēcīgu impulsu rīcībai.
Tas sastāv no trim posmiem: UZTICĒŠANĀS, NOVERTĒŠANA UN VIENKĀRŠI DZĪVOŠANA.

UZTICĒŠANĀS

Atcerieties, lai kas notiek jūsu dzīvē, tas notiek kāda iemesla dēļ. Tāpēc uzticieties situācijai un pieņemiet to.
Ja kaut kas neattaisno jūsu cerības, jums tas vispār nav nepieciešams.
Neļaujiet grūtībām jūs salauzt, vienkārši iemācieties kā pieņemt to, ko jūs nevarat mainīt, kā neizbēgamo. Mierīgi. Jūsu prāts dažādā veidā iejauksies, bet jums nevajag sākt skumt un žēlot sevi.
Uzticieties savai intuīcijai, un Visums izdarīs pārējo.
Uzticēšanās tam, kas notiek, ir labākais, ko jūs varat darīt, ja pienāk grūti laiki.
Neatkarīgi no tā, kas notiek , smaidiet. Dzīve tomēr ir skaista, neaizmirstiet to.
NOVERTĒJIET TO KAS JUMS IR
Pamaniet un esiet pateicīgs liktenim par mazākajām dāvanām: skaidras debesis virs galvas, ozona smarža pēc lietus, putnu dziesmas vai autobuss, kas pienāk laikā.
Pateicieties par visu, kas jums ir, un drīz vien pamanīsiet, ka esat pārstājis sūdzēties par dzīvi, par to, ka jums kaut kā nav.
Vienkārši mainiet leņķi, kādā jūs skatāties uz dzīvi. Pieņemiet to kā lielisku dāvanu, nevis kaujas lauku, kurā jums pastāvīgi jācīnās ar šķēršļiem.
Novērtējiet cilvēkus, kurus mīlat. Runājiet ar viņiem par savu mīlestību, dodiet siltumu. Dzīve var beigties jebkurā laikā, un jūs nekad nepiedosiet sev, ka jums nebija laika kaut ko pateikt. Atgādiniet viņiem katru dienu, ka novērtējat to, ka viņi jums ir. Runājiet, cik stipri mīlat tos. Un pats galvenais - iemācīties piedot. Pat ja jūs nevarat aizmirst.
VIENKĀRŠI DZĪVOJIET
Pieņemiet ar visu savu sirds mīlestību un esiet pateicīgs par pašreizējo brīdi. Jūsu intuīcija, kas ir tik pat neizskaidrojama kā Dieva eksistence, palīdzēs jums dzīvē. Ļoti drīz jūs pamanīsiet, ka ir visapkārt parādās jaunas iespējas.
Dzīve ne vienmēr ir virkne ar nepatikšanām un problēmām. Rūdijs Fransikss saka:
“Nav svarīgi, vai jūsu glāze ir pustukša vai puspilna. Galvenais - jums ir ūdens. Dzeriet to un pārtrauciet sūdzēties par dzīvi. Ja jūtat, ka jūsu slogs ir pārāk smags, piecelieties, iztaisnojieties, paceliet zodu uz augšu. Tas ir vingrinājums, kurs jāveic regulāri.
Kad pasaule ap jums sabrūk, paskatieties uz šiem gruvešiem un uzbūvējiet no tiem ko jaunu. Visu vienmēr var sākt no jauna.
Atcerieties, ka jūs joprojām esat šeit. Cilvēka sirds pulsē apmēram četrus tūkstošus reižu stundā.
Katrs sirdspuksts burtiski kliedz: "Tu esi vēl dzīvs!"
Tu joprojām esat dzīvs. Balsties uz šo faktu.

Lai Jums wu wei palīdz ikvienās krustcelēs. Man ir palīdzējis un palīdz. Tas strādāAtpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook