Pārdomas par laiku un Saturnu

 Pārdomas par laiku un Saturnu

Kam pieder laiks? Kas, un galvenais- kādēļ nosaka mūsu attieksmi pret laiku? Dažas pārdomas, ar kurām vēlos padalīties, izriet no astroloģiskās un vienkārši dzīves pieredzes.
Ir vienkāršs un efektīvs paņēmiens kā pārbaudīt planētu ietekmju sfēru robežas- sekot savai kartei. Vienīgi tas prasa daudz gadus, jo, lai izsecinātu patieso ietekmi, daudzkārt jāpārbauda daudz slāņainā planētu ietekme, kura nepārraukti iespaido mūsu dzīvi. Taču pamazām kļūst aizvien skaidrāk un skaidrāk: tā ir tieši tā planēta.
Astronomi tādā veida atklāj planētas: pēc citu planētu orbītu svārstībām. Mēs varam atklāt priekš sevis planētu, kad daudzu atkārtojošos ietekmju rezultātā atklājam tieši noteiktas planētas sauso atlikumu.
Es uzskatu, ka divriteni nav jāatklāj, taču jāsaprot kā tas atklājas. Zodiaks ar planētu spēku ietekmēm ir atslēga daudziem jautājumiem. Jo vairāk es saprotu astroloģiju, jo vairāk man atklājas šīs klasiskās vērtības- pārvaldījums, eksaltācija, krišana….
Protams, ka Jupiteram ir iedvesmojoša ietekme uz laika sajūtu. Tā ļauj mums sapņot par rītdienu, pārcelties laikā un telpa uz kaut kurieni un kaut kad. Vai tas ir laiks? Vai tā ir laika un telpas izplešana? Tā noteikti nav strukturēta laika izpratne. A. Enšteins izteica ideju par laika relativitāti. Mums nav jābūt augsti izglītotiem, lai piekristu domai, ka laika ritējums ir relatīvs, ja esam kādas smalkākās vibrācijas vadīti- tad kad gaidām kaut ko patīkamu, kad esam iemīlējušies, kad esam pacilāti, iedvesmoti, ticības iedvesmoti, meditācija un citur. Taču pulkstenis rāda neatkarīgi no mūsu iekšējā stāvokļa. Tas ir nepielūdzams. Tādēļ laimīgie(Jupiters) pulkstenī neskatās. Neskatās jau neskatās, taču pulkstenis tādēļ neapstājas. Kad mīlnieki naktī ir kopā tos saista Veneras ietekme:

Vai tam jābūt tā vai nē,
Nepūlos es saprast to,
Kāpēc gaidīt nākotnē,
Nāc un baudi nakti šo
Vakardiena mirusi,
Rīts vēl bezgalīgi tāls…
Saturna ietekme parādās kā ēna. Kā ēna, kura ir jo spilgtāk redzama spoža gaismā- dienā, nevis nakts krēslā, kura atrodas šie mīlnieki, jo nakts tumsā nemaz tumsu nevar redzēt!
Saturns ir Saules un tā kalpones Čajas(ēna) dēls. Šajā saulē visur, kur gaisma, ir arī ēna. Saturns parāda robežu gan telpā, gan laikā, jo jebkas ķermenisks rada ēnu-robežu. Pilnīgā gaismā viss ir vienots, taču laicīgajā pasaulē tas nenotiek.

Pastāv acīmredzama saistība 3 laikiem-pagātnei, tagadnei un nākotnei ar 3 enerģiju modiem/krustiem astroloģijā. (Variet ielūkoties arī manā rakstā Trīs lietas-labas lietas.)
Kardināla enerģija vienmēr noliedz iepriekšējo, arī tagadni! Tā tiecas uz priekšu, uz nākotni
Fiksēta enerģija ir statiska, tā vēlas saglabāt pagātni. Tā pat tagadni uzskata par pārejošu, jo arī tā pārvārtīsies par pagātni, ka jau tas ir bijis vienmēr…
Mutabla enerģija ir mainīga-tā sper soli uz priekšu, soli atpakaļ un atrodas tagadnē. Tā ļauj reaģēt uz aktuālajām izmainām. Tieši mutablā enerģija ir visvairāk saistīta ar iztēli un visu var uztvert ka relatīvu.
A. Enšteins (1879.g. 14.marts) ir ar Sauli Zivīs un Mēnesī Strēlnieka zīmē-abās Jupitera zīmēs. Viņam pieder izteiciens, ka iztēle ir svarīgāka par zināšanām.
Jupiters pārvalda divas mutablās zīmes.
Saturns pārvalda vienu kardinālo un vienu fiksēto zīmi
.
Jupiteram nav spēka gaisa un zemes zīmēs.
Saturnam nav spēka uguns un ūdens zīmēs.

Ja mēs izturamies pret laiku emocionāli, vai garīgi, tad vakardiena ir mirusi un rīts vēl bezgalīgi tāls.
Taču vakardienas darbi un nedarbi tāpat kā rītdienas uzdevumi ir ļoti konkrētā Saturna ietekmē. Vakardienas darbi atsaucas rītdienā.
Laika izjūta mums ir dažāda. Ja mēs sakām par cilvēku, ka tam ir laba laika izjūta, tas parasti nozīmē, ka tas laiku māk strukturēt un organizēt(zeme+ gaiss= Saturns).
Ja mēs redzam cilvēku, kurš nav paredzams, tas rīkojas pēc iedvesmas un apstākļiem, mēs nesagaidīsim lai lietas noritētu strukturēti( ūdens+uguns=Jupiters)

Garīgie skolotāji(Jupiters) mums māca dzīvot šeit un tagad ar paļāvību(Jupiters), nevis plānu nākotnei. Tas ir Laimes ceļš.
Ir jābūt uzmanīgiem uzskatīt nākotnes vīzijas par plānošanu. Ja cilvēkam iestājas atbildība par solījumu neizpildi, tas būs spiests saprast, ka plānošana ir Saturns. Jā, pagātnes secinājumu rezultātā plānošanā tiek aizvien vairāk uzlabota. Jā, Saturns ir pagātnes apkopotājs, taču arī nākotnes plānotājs, jo Saturna ietekme mēs vēlamies izlabot pagātnes kļūdas.
Mutablo ceļu piedāvā gan Kristus(Jupitera ceļš), gan Buda(Merkura ceļš) Jupiters piedāvā piedošanu un tas ir ceļš uz brīvību. Merkurs piedāvā nepiesaistīšanos un izpratni.
Atgādinu, ka arī Merkurs pārvalda divas mutablās zīmes.
Mēs zinām, ka lielā laime ir Jupiters, jo tas ļauj mums dzīvot tagadnē, paļaujoties uz nākotni un piedodot visu pagātnei. Lielā nelaime ir Saturns, jo tas atgādina mums pagātni un liek satraukties par nākotni.
Problemātisks Saturns(Vēzis, Auns) liek satraukties par nākotni vēl vairāk- lūk īsts Dieva sods! Kad Jupiters eksaltē Vēža zīmē, tas tic nākotnei, balstoties uz laimīgam beigām pagātnē. Taču kad tas nonāk Mežāzī, tas baidās no nākotnes, jo pagātne nav bijusi tik patīkama…
Vainas sajūta par pagātni un bailes no nākotnes-Dieva sods, kuru saņem daudzi. Pagātne ir jāizlabo un jāatlaiž. Nākotne nav jāplāno , gaidot garantijas.
Dari ko vari un ceri uz labāko!

Pārdomām:
Cerības tradicionālajā astroloģijā atbilst 11.mājai. Tā simboliski atbilst Ūdensvīra zīmei. To Pārvalda Saturns…
Ticība vada Jupiters, Cerību-Saturns. Ja par Jupitera ietekmi visiem viss ir skaidrs, tad par Saturna ietekmi domājams, ka ne. Kādēļ mēs varam cerēt, ka rīt Saule uzlēks?* Tādēļ, ka mūsu pagātnes pieredze liecina, ka tā cikliski uzlec no rīta. Tādejādi plānojot rītdienu un cerot, ka Saule uzlēks, mēs paļaujamies uz Saturna pieredzi. Taču cilvēks nekad nevar būt drošs, ka Saule uzlēks, vēl jo vairāk viņam pašam… Atliek cerēt.
Es biežu lietoju šo vārdu, jo zinu, ka nekad neko pilnīgi droši nevar zināt. Taču, ja Dievs noteiks, ka kaut kas ir nepieciešams, tas notiks.

Cerot, ka Saule uzlēks arī turpmāk,
Andris Račs
2018.g.16.septembrī

* Sens astrologu aforisms saka: Mēs nezinām vai rīt Saule uzlēks.Atpakaļ

©Andris Račs 2010, materiālus drīkst pārpublicēt tikai ar atļauju,
ar norādi uz avotu: www.astrologos.lv

Seko: Facebook