Praktiskā Astroloģija 2014.g.decembris
Astroloģija un Miegs.
Planētas un faktori, kas atbild par miegu
Astrologs Andris Račs vairāk ir pētījis bezmiegu nekā miegu. Cilvēks saka: „Es gribu pa nakti gulēt mierīgi”. Mēs taču saprotam, ka „mierīgi pa nakti guļ tas, kurš pa dienu darījis to, kas viņam nav radījis problēmas”. Mierīgs dvēseles stāvoklis, pirmkārt, ir Mēness izvietojums. Nemieru, sasprindzinājumu rada bailes, dusmas, bēdas, un tamlīdzīgas emocijas. Bailes un dusmas - tas ir Saturns un Marss. Bailes un dusmas savstarpēji viena otru baro un rada spriedzi. Ja cilvēkam dominē šīs emocijas jeb planētas, tad ir diezgan grūti mierīgi gulēt.
Astrologs vairāk pētījis un strādājis ar saviem vienaudžiem vai jaunākiem cilvēkiem, bet zina, ka veciem cilvēkiem mēdz būt problēmas ar miegu. Arī veselība ietekmē miegu. Protams, gan mazam bērnam, gan vecam cilvēkam ir savas problēmas. Andris Račs pieņem, ka tas ir arī karmiskās atmiņas jautājums, kad tu esi tikko piedzimis vai kad taisies aiziet no šīs pasaules. Ne velti šos abus vecumus, agru bērnību un lielu vecumu, saista ar Mēness un Saturna posmu. Tad ir kaut kādas atmiņas: mazajam bērnam par iepriekšējo dzīvi, bet vecajam cilvēkam par nodzīvoto. Un atmiņas ir dažādas. Ir tādas atmiņas, ka jāraud, gan maziņam, gan lielam. Par ko mazais raud, neviens īsti nezina. Veci cilvēki raud, un viņi jau zina par ko raud.
Ja mēs runājam par fizioloģisko Mēness aspektu, kas nav īsti astrologa specializācija, tas, kā mēs uztveram pasauli, attaino arī to, kā mēs „sagremojam” pasauli. Miegam nav mazsvarīgs faktors ēdiens. Kā tautā saka – ja būsi labi paēdis, tad labi gulēsi. Pēc astrologa domām, tomēr, galvenokārt, jāņem vērā emocionālais aspekts. Ja ir labi, tad jau tālāk ir ēdiena enerģētika, uzturvielu atbilstība planētām, utt. Protams, tas jau atkal ir vesels zinātnes virziens, kas pēta noteiktu produktu ietekmi uz miegu. Arī tautas medicīnā tas ir zināms. Jo vārds jau pats pasaka priekšā - nomierinošs, uzbudinošs. Cilvēks nevar gulēt uzbudināts, tas ir skaidrs. Marss nevar mierīgi gulēt. Saturns arī ne. Vienam ir uzbudinājums, otram ir bailes. Kā var gulēt, ja ir bailes? Nevar.
Citas planētas ar miegu nav īpaši saistītas. Ir, protams, vecumposmi, kad cilvēks mācās: skolnieks, viņam Merkurs nodarbina prātu. Pieaugušu cilvēku Merkurs sevišķi netraucē.
Ja horoskopā visas trīs planētas (Mēness, Marss un Saturns) ir stipras, tad skatās dzīvesveidu. Nonākam pie mūsdienu problēmas – mazkustīgs pilsētnieka dzīvestils. Ja cilvēks dzīvo laukos, fiziski strādā, parasti bezmiega nav. Te ir vēl viena lieta. Marsa problēmas nav iespējams atrisināt, lasot žurnālu vai grāmatas. Jārok! Nav variantu. Vārda tiešākajā nozīmē - daudz jārok. Tad viss būs kārtībā, tad būs dabisks dzīvesveids.
Saturna problēmu risināšanai arī ir metodes. Ja Saturns jūt, ka pienākums ir izpildīts, tad viņš naktī guļ mierīgi. Ja jūtas par kaut ko vainīgs, kaut kas nav līdz galam izdarīts, tad gulēt nevar. Te nonākam pie psiholoģijas. „Vaina” ir jāatrod un jāizlabo. Ja cilvēks šajā virzienā neko nedara, tad viņš iet uz aptieku. Un daudzi iet uz aptieku.
Vienīgi jāzina, ko Tev Saturns liek darīt, jo katram cilvēkam ir savs pienākums. Tas jānoskaidro, jo cīnoties ar nezināmo, nebūs rezultāta. Tāpēc jau astroloģija eksistē, lai uzzinātu, kas kuram ir jādara. Astrologi zina, ka Saturna problēmas varbūt nevar atrisināt vienā īsā laika brīdī, bet noteikti var atrisināt. Tas ir tāds kā apsolījums. Astrologs apsola, ja kāds šaubās.
Andris Račs uzskata, ka tālajām planētām nav cieša sakara ar miegu. Cita lieta ir neredzamo frekveču ietekmes, ko mēs miegā varam sajust- āderes, spociņi, labie eņģelīši, mājas gariņi. Viņi visi eksistē. Protams, tā atkal ir cita tēma, kā ar viņiem nodibināt labvēlīgu kontaktu, saticīgi dzīvot vai izvairīties no tā, kas nav vēlams. Tie spēki mūs ietekmē arī vakaros, krēslā, nomodā. Miegā notiek Mēness darbība. Naktī zemapziņā kā datorā viss tiek sakārtots: visi faili, informācija tiek „salikta pa plauktiņiem”, viss tiek izdzīvots, viss turpinās, tikai neapzinātā stāvoklī.
„Marsieši” - negulētāji
Andris Račs novērojot klientus vai sadzīvē cilvēkos, kurus viņš zina pēc zodiaka zīmes, dažbrīd esot sajūta, ka Mežāži vispār neguļ. Mežāži lepojas, ka viņi guļ maz, ka vairāk var izdarīt, vairāk var pastrādāt. Astrologs uzskata, ka tas ir saistīts ar planētu - Saturna un Marsa - ietekmi. Mežāži var neuzskatīt, ka miegs ir nepieciešama dzīves sastāvdaļa. Tāpat kā pret ēdienu var izturēties vienkārši- parīt. Savukārt, tādas zodiaka zīmes kā Vērši, Svari vai Zivis, pret ēdienu izturēsies kā pret baudu. Arī pret miegu var attiekties kā pret baudu. Tā ir Veneras īpašība- salds. Salds miegs. Kāds var būt salds miegs Mežāzim? Jāpaguļ, lai no rīta var strādāt! Viņam miegs, tas ir vairāk kā pienākums- jāizguļas, lai var pastrādāt.
Pēc astrologa domām, visas Marsa zīmes (Aunu, Skorpionu un Mežāzi) var pieskaitīt pie negulētājiem., pie nosacījuma, ka Marss un Saturns ir aktīvi horoskopā.
Aunam patīk būt uz strīpas. Filozofiski tas būtu tā, ka viņam patīk būt nomodā, patīk diena, rīts. Auna patīk diena, nevis nepatīk miegs. Mežāzim, savukārt, miegs nepatīk, jo miegs atņem laiku, bet laiks dzīvē ir ierobežots un tik daudz vēl ir jāizdara. Būtībā Mežāži varētu negulēt tāpēc, ka miegs atņem laiku darbam. Aunam jau arī patīk laiku „sazipot”, saspiest, bet viņš dzīvo ar sajūtu, ka laika ir pietiekami.
Marsa zīmes vajag tā „nostrādināt”, lai tās ir kārtīgi nogurušas un guļ. Savādāk tām būs par daudz enerģijas un tās nevarēs gulēt. Tas būtībā būtu stāsts par Marsu un vīrieti. Nekādas „pēcspēles”, vienkārši „atlūzt” un miers. Ar Marsu viss ir vienkārši, neko nevajag izgudrot. Protams, var teikt, ka Skorpioni miegā risina jautājumus, kas saistīti ar mistiku vai okultismu, klejo, iet ciemos, visa šī astrālā pasaule. Ir dzirdēts, ka kāds ir jutis, ka otrs ir atnācis ciemos. Bet tas jau vairāk par astrālo pasauli, nevis miegu.
Gulētāji- Venera un Jupiters
Guļavas, kam vairāk patīk izbaudīt miegu, ir saistītas ar planētu Venera. Tās būs zodiaka zīmes – Vērsis, Svari un Zivis. Runājot par stipru Veneru horoskopā, teiktu, ka tā ir vairāk gulšņāšana nevis gulēšana. Cilvēkiem noteikti patīk vairāk baudīt miegu, atpūsties. Viņi saka: „Kāpēc kaut kur jāskrien?”. Parasti stipra Venera arī parāda to, ka cilvēkam nauda ir, un viņš var atļauties pagulšņāt.
Mēs zinām, ka zodiaks ir apzināti veidots, un katrai zodiaka zīmei dabā ir atrasts dzīvnieks vai būtne, kura vislabāk to raksturo. Dabā, piemēram, lauvas guļ. Cik astrologs zina cilvēkus pēc zodiaka zīmes, Lauvai patīk diendusa, ko labi var novērot dienvidos, „Lauvas pasaulē”,- tur ir karsts laiks, cilvēki paguļ diendusu, siestu. Interesanti, ka Lauva ir Saules zīme, un tā guļ laikā, kad Saule ir virs horizonta.
Jupitera zīmes - Strēlnieks un Zivis - tās ir zīmes, kuras drīzāk veicinās miegu kā neveicinās. Jo, ja Tev ir nevis bailes, bet cerības par rītdienu, tad ir vieglāk gulēt. Ja domā, ka no rīta būs kaut kas labs, pat ja arī nekas nebūs, tad vismaz mierīgi aizmiedz. Ticīgie vakarā lūdz dievu, lai no rīta pamostos, lai rīts ir labs un diena laba. Pat, ja ir neatrisināma situācija, tu aizmiedz. Kā pasakās, kur galvenie varoņi muļķīši, bārenīši aizmieg. Miegā jeb zemapziņā pa nakti kaut kas notiek, un pats no sevis atrisinās.
Pusgulētāji vai nemierīgie gulētāji
Par Vēzi. Katru Vēzi vajadzētu izpētīt atsevišķi, jo tikko viņam ir pārdzīvojums, tā viņš uzreiz nevar pagulēt. Gluži kā mamma nevar gulēt, ja bērns ir slims vai aizgājis uz ballīti. Varētu gulēt, bet empātijas dēļ to izdarīt ir grūti. Vēži kļūst par apkārtnes upuriem, uzsūcot no apkārtējiem visu, un tāpēc nevar pagulēt. Astrologs uzskata, ka Vēži ir tramīgi gulētāji. Tikko viņiem nebūs kaut kas kārtībā ģimenē, tā nevarēs pagulēt. Un pavisam viss kārtībā jau ir reti. Pēc astrologa domām, tā atkal būtu cita tēma, ka kārtībā var būt tikai dzīvojot laukos, kur ir mierīgs dzīvesveids. Kāds Vēžiem var būt pilsētā miegs, ja aiz loga skan mašīnu sirēnas?
Par Merkura zīmēm - Dvīņiem un Jaunavu – viņām drīzāk varētu būt problēmas ar iemigšanu. Jo varētu būt tā, ka pirms miega tās vēl domās, vai to ir izdarījušas, vai tam ir piezvanījušas, vai arī vakarā, naktī ilgi sēž internetā. Dvīņi un Jaunava arī bieži strādā tādās profesijās, kur vēl vakarā kaut kas jāpabeidz, vai viņām ir neregulārs dienas režīms. Vai tas viņām traucē gulēt? Drīzāk nē, tikai varētu būt problēmas ar iemigšanu. Viņi visbiežak grēko, guļamistaba turot televizoru, datoru, telefonu, grāmatas.
Andris Račs uzskata, ka jāiet gulēt vakarā un jāmostas no rīta, bet ir atšķirīgi viedokļi, it sevišķi, ja tu esi jauns. Dvīņi pārstāv jaunības periodu un var neuzskatīt, ka normāli ir iet gulēt vakarā un mosties no rīta, kā domā vairums cilvēku. Astrologs viņiem ieteiktu skaitīt aitas pirms aizmigšanas. Bet kā mutablās (mainīgās, elastīgās) zīmes, viņas var viegli pielāgoties dažādiem miega režīmiem. Dvīņiem un Jaunavai vēl varētu ieteikt visas sakaru ierīces (telefonu, datoru, utt.) ielikt seifā un atslēgu iedot Mežāzim, lai paglabā.
Ūdensvīrs - drīzāk var teikt, ka tipisks Ūdensvīrs pieder pie Saturna un plus vēl domā. Viņi daudz zina, un tas diemžēl miega kvalitāti neuzlabo. „Muļķim labāk”. Ja ņem tādu vidusmēra Ūdensvīru, tad viņš grib zināt, kā tā pasaule uzbūvēta strukturāli. Un kad viņš saprot, kā viss notiek, kāda realitāte ir īstenībā, nevar teikt, ka paliek drūms, bet smaidīt vairs nav par ko. Ūdensvīrus var ieskaitīt „vājā” miega grupā. Pieņemot, ka „dumjākiem” Ūdensvīriem varētu būt vieglāk, jo viņi domā, ka viņi visu kontrolē. Taču tā ir ilūzija. Ja viņiem ir labs horoskops, tad var tajā ilūzijā nodzīvot ilgi. Tad kaut kas notiek, viņi saprot, ka tā ir bijusi tikai ilūzija un tad vairs nevar aizmigt. Jo mēs neko nevaram izkontrolēt, varbūt tikai kādus sīkumus.
Lai saprastu, kuras zodiaka zīmes miega stereotips cilvēkam atbilst, jāskatās cik izteikta ir katram cilvēkam kāda zodiaka zīme. Tas ir, jāskatās zīme, kurā atrodas vairāk planētu, un pēc tās raksturo cilvēku. Protams, pastāv astroloģijā kombinētie tipi, tad pašam jāpēta savs horoskops.
Kad gribu, tad guļu
Astrologs zina vairākus aktīvus cilvēkus, ar ļoti aktīvu dzīvesveidu. Viņi pēkšķi izdomā, ka grib pagulēt. Tas ir tā kā bērns. Būtībā uguns zīmes (Auns, Lauva un Strēlnieks) ir tieši kā bērns. Viņi pret miegu izturas dabiski - kad grib, tad guļ. Vienīgi, varbūt kādi sociālie rāmji neļauj gulēt, jo, piemēram, jābūt darbā. Tad risinājums var būt ļoti vienkāršs – kļūt par individuālā darba darītāju. Viņi jau arī bieži vien ir vadītāji.
Pilnmēness - tā ir diena naktī
Tā kā ar medicīnu astrologam sakara nav, tad ir tikai sava filozofiskā doma. Pilnmēnesī tas, kas parasti ir neredzams, kļūst redzams. Mēs ieraugām šo astrālo pasauli, vairāk ieraugām arī savu iekšējo pasauli. Vairāk esam spiesti redzēt vai just. Un tur nav tikai fejas ar rozā spārniņiem. Tur ir viskautkas. Kādi tik mošķi nedzīvo apkārt. Viņi jau visu laiku ir. Kamēr mēs uz tās frekvences neesam, viņi mums dzīvot netraucē. Bet kā pilnmēness, viņi kļūs „redzami”. Varbūt kādam jūtīgākam arī patiešām redzami. Ne velti naktī tumsa ir normāls stāvoklis. Tāpat zemapziņai nav jābūt redzamai. Pilnmēness - tā ir diena naktī. Ja cilvēki ir labi, šķīsti, veseli, priecīgi, tad pilnmēness ir labākais, kas var būt. Un, ja vēl sanāk tādi kopā un priecājas. Būsim reālisti, tās raganas pārsvarā ir gaišas būtnes. Viņām sanākot kopā, ir laba, specifiska enerģija. Par visām raganām gan neliktu galvu ķīlā, pieņemot, ka ir visādas. Tad rodas jautājums par to, kas kuram „lācītim vēderā”? Kas kuram tajā galvā ir? Ko viņš sev piesaista.
Planētas un bioritmi jeb cīruļi, pūces, baloži
Te gan būtu kaut kādā veidā jāredz savs horoskops vizuāli.
Ir planētas, kuras atrodoties tuvu Saulei, veicina normālu diennakts ritmu un ir planētas, kuras neveicina normālu diennakts ritmu. Kā pirmo aplūkosim Mēnesi. Ja tas ir tuvu Saulei, t.i. pavisam vecā vai pavisam jaunā mēnesī, tad tas neveicina normālu miegu. Naktī un tukšā mēnesī dzimušie cilvēki ir pakļauti lielākām bioritmu svārstībām un drīzāk var kļūt par pūcēm. Arī pa dienu tukšā mēnesī dzimušie ir riska grupā. Tiem, kas dzimuši tuvāk pilnmēnesim, būs mazāk pakļauti bioritmu svārstībām un tas vairāk veicinās normālu dienas ritmu un miegu. Par pašā pilnmēnesī dzimušajiem cilvēkiem būtu atsevišķa tēma.
Otra planēta ir Venera. Ja tā ir tajā pašā horizonta pusē, kur atrodas Saule (t.i.dienā), tad tas negatīvi ietekmē cilvēka bioritmus. Tā ir lielākai daļai cilvēku, jo Venera jau parasti ir tuvu Saulei. Tikai tiem, kas dzimuši saulrietā vai saullēktā, būs šis optimālais modelis, kad Saule un Venera atradīsies katra savā horizonta pusē - Saule virs horizonta, Venera zem.
Mēnesim un Venerai vēlams būt zem horizonta.
Merkurs var būt jebkurā horizonta pusē, jo tas neietekmēs cilvēka bioritmus.
Pēc astrologa domām, visinteresantākās ir trīs planētas - Marss, Jupiters un Saturns, būtu labi, ja tās atrastos tajā pašā pusē, kur ir Saule. Tas veicina normālu ritmu, t.i. ja ir diena, tad tu esi aktīvs un ja ir nakts, tad esi pasīvs. Tie, kam, piemēram, Marss vai Saturns ir tālu no Saules, ir aktīvi, tad, kad jābūt pasīviem, t.i.naktī, kad Saule ir norietējusi. Viņi kļūst aktīvi kā pūces vai arī slikti guļ.
Ir arī novērots, ka ir labi, ja planētas atrodas zodiaka zīmēs, kuras pēc polaritātes atbilst planētas dabai, piemēram, Marss ir aktīvā, vīrišķajā zīmē - Aunā vai Lauvā. Mēness ir pasīvā, sievišķajā, piemēram, Vērsī vai Vēzī. Tas veicina normālu miega režīmu.
Saspringtie cīruļi
Astrologs gribētu izcelt, viņš gan nezina, kas tā būtu par grupu, pat ne cīruļi, kaut kādi vanagi, kas ir saspringti pēc dabas. Un saspringtie, piemēram, saka tā: „Ai, es nevaru pagulēt, es celšos augšā”. Pa dienu tādi vispār nevar pagulēt. Būtībā viņiem tas baiļu un enerģijas apvienojums neļauj gulēt. Vai tos var īsti pieskaitīt pie cīruļiem? Drīzāk nē, jo tikpat labi, viņi arī naktī varētu būt nomoda stāvoklī.
Savulaik, pētot pūces un cīruļus, astrologs ievēroja, ka bija ļoti izteikti cīruļi tieši ar Marsa un Saturna sasprindzinājumu horoskopā, arī ja šīs planētas bija stipras un izteiktas horoskopā. Uz viņiem neattiecas visi iepriekšējie novērojumi, jo viņi vienkārši ir saspringti vienmēr. Reāli dzīvē tas nozīmē, ka jādzīvo nemitīgi aizsargājoties vai uzbrūkot. Kāds tur miegs? Ir jau vēsturē fakti, ka, piemēram, Napaleons naktī esot gulējis 4 stundas. Vienkārši viņi mazāk guļ. Mazāk guļ tāpēc, ka visu laiku ar kaut ko nodarbojas. Astrologs ļoti labi saprot Marsa un Saturna karmu - viņi nav inkarnējušies šai dzīvē, lai gulētu. Tiem ir daudz šai dzīvē jāizdara.
Veselīgam miegam
Andris Račs saka, ja ņem klasisko zodiaka zīmju sistēmu, tad mēs varam ieraudzīt, ka Mēness, pēc savas būtības, draudzējas ar Jupiteru un ar Veneru. Tie būtībā ir nosacījumi labam miegam: ja cilvēks ir labi paēdis, kas nozīmē, ka viņam ir bauda un labklājība, ja viņš vēl palūdz dieviņu. Ir tāda multfilma „ Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties”. Tajā ir zeme, kur iedzer pieniņu un iet gulēt, un tad atkal paēd un paguļ. Mēness ļoti mīl mieru un labklājību. Ir tikai jāsaprot, ka tāda zeme kā Leiputrija, ir dieva dota. Ir jāpalūdz dievs, lai viņš dod šo labkājību, tādu miera zemi. Un to jau parasti latvietis ir lūdzis. Ieteiktu visiem novērtēt, cik mums Latvijā ir labi. Ir tik mierīgi. Citi saka, te pārāk mierīgi, bet miega kontekstā tas ir brīnišķīgi. Te ir Mēness pasaule. Tāpēc pie mums arī Mēness industrija var labi attīstīties- gotiņas, viesnīcas, kūrorti. Latvija ir laba vieta, kur gulēt.
No astroloģijas viedokļa, šīs divas zīmes, kas ir saistītas ar Mēnesi - Vērsis un Vēzis, jau pasaka priekšā - vienā ir Venera valda, otrā Jupiters eksaltē. Skaidrs, ka tur nav ne miņas no Marsa un Saturna. Tāpēc bez kāda fen šui saprotam, ka guļamistabā nav vietas ne Marsa, ne Saturna atribūtiem, t.i. televizoriem ar van Dammes filmām, darba lietām, utml. Visam tam ir jābūt prom. Tikai miers un labkājība. Var kādu svētbildi pielikt vai puķīti vai skaistu sievieti gleznā skaistumam.
Atpakaļ