Horārā astroloģija 1.daļa

                                                                                              

Fundamentāls mācibu līdzeklis Horārājā astroloģijā 1.daļa
Fragments ieskatam:
MERKŪRS UN TĀ NOZĪME HORĀRAJĀ KARTĒ

Daba. Mēs nevaram to nosaukt ne par vīrišķo, ne sievišķo, tā kā Merkūrs var būt gan tas, gan tas savienojumā ar kādu citu planētu. Savienojumā ar vīrišķo planētu tas kļūst vīrišķais, ar sievišķo – sievišķais; bet pēc dabas tas ir auksts un sauss, un tāpēc melanholisks. Ar labajām planētām tas ir labs, ar ļaunajām – ļauns. Tas pārvalda garīgo darbu, viltības, jokus, apmānu utt.
Cilvēka raksturojums, kad Merkūrs ir labi izvietots. Esot apveltītam ar labajām īpašībām, Merkūrs pārstāv cilvēku ar rafinētu un apdomīgu prātu, intelektuālu un domājošu, lielisku strīdnieku vai loģiķi, kas argumentē ar sapratni un izsmalcinātību, kas izceļas ar daiļrunību, meklē jebkāda veida noslēpumus un zināšanas, asprātīgu un saprātīgu, kas mācās gandrīz visu bez skolotāja, godkārīgi cenšas sevi spoži parādīt katrā zinātnē, mīl ceļot un gūt iespaidus no tālām zemēm; cilvēku ar nenogurdināmu fantāziju, kas interesējas par jebkuru okulto zinātni, spējīgs ar savu ģenialitāti radīt brīnumus; viņam dota prognozēšanas spēja un citas slepenās zināšanas; ja viņš kļūst par biznesmeni, neviens nespēj viņu pārspēt tirdzniecībā vai jaunu ceļu pie bagātības izgudrošanā.
Kad Merkūrs slikti izvietots vai tas nav stiprs. Slimīgi asprātīgs, sava veida fanātiķis, kura mēle un spalva vērsta pret visiem un katru. Pārmērīgi tendēts tērēt savus līdzekļus un laiku pļāpāšanai un centieniem prātā piedzīvot brīnišķīgus piedzīvojumus bez jebkāda mērķa. Izcils melis, lielībnieks, pārmērīgi rosīgs, liekulīgs. Aizraujas ar nolādētām zinātnēm, tādām kā nekromantija, un tamlīdzīgām bezdievīgām zināšanām. Viegli notic katram, nepastāvīgs kā uzskatos, tā atrašanās vietā, cilvēks, kas krāpj un zog visu, kas „nav piesiets”. Tenkotājs, kas pretendē uz jebkura veida zināšanām, bet kam īstenībā nav patiesas, stabilas erudīcijas. Tukšs, nespējīgs spriest, ar tieksmi sagrozīt faktus. Nepastāvīgs it visā, izņemot tukšus vārdus un lielīšanos.
Konstitūcija. Merkūrs nozīmē garu augumu, taisnu, kalsnu, staltu ķermeni, augstu pieri un nedaudz šauru, garu seju, garu degunu, skaidras acis, ne gluži melnas vai pelēkas, smalku degunu. Maz matu uz zoda, bet daudz uz galvas, tie ir tumši brūni ar noslieci uz melniem,. Garas rokas un pirksti, sejas krāsa – olīvu vai kastaņu. Jums jāpēta Merkūrs rūpīgāk kā citas planētas, jo, ja tam ir aspekts ar kādu citu planētu, Merkūrs no šīs planētas ietekmējas lielākā mērā kā kāda cita planēta. Ar Saturnu Merkūrs ir smags, ar Jupiteru – mērenāks, ar Marsu - mērķtiecīgāks (pārsteidzīgs), ar Sauli – elegantāks, ar Venēru – jautrāks, ar Mēnesi – darbīgāks.
Austrumu. Kad Merkūrs ir austrumu, ir medus vai iedeguma krāsas seja. Augums nav pārāk garš, bet labi veidots. Mazas acis, ne tik daudz matu. Visīstākajā izpausmē ļoti labi veidots, atbilstoši augumam, bet tomēr ar sejas krāsas defektu, t. i., tā ir tumši brūna.
Rietumu. Kad rietumu – tumši dzeltena seja, izstīdzējusi figūra, nelieli, smalki locekļi, dziļi iegrimušas acis, liesmojošas, sarkanas vai degošas. Miesas būve kopumā ar noslieci uz sausumu.
Cilvēku īpašības un viņu profesijas. Kā likums, Merkūrs apzīmē izglītotus cilvēkus, filozofus, matemātiķus, astrologus, tirgoņus, sekretārus, notārus, garīdzniekus, skulptorus, dzejniekus, oratorus, advokātus, skolotājus, kancelejas piederumu tirgotājus, iespiedējus, naudas mijējus, pilnvarniekus, sūtņus, komisiju locekļus, ierēdņus, sekretārus, amatniekus, dažreiz zagļus, pļāpīgus, netīrus ministrus, pārāk rosīgus sektantus, tai skaitā neizglītotus, drēbniekus, nesējus, kurjerus, sulaiņus.
Vietas. Veikali, tirgi, gadatirgi, skolas, kopējas zāles, ķegļu zāles, krodziņi, tenisa korti.
Merkūra draugi. Jupiters, Venēra un Saturns, ienaidnieki – visas pārējās planētas.
Merkūra vispārīgais raksturojums. Merkūrs īsteno visu uz cilvēcisko saskarsmi attiecošos lietu vispārējo vadību un nosaka kverenta vispārīgo psihisko stāvokli.
Merkūrs – pārstāv literatūras lietas un jautājumus, kas saistīti ar grāmatām, papīriem, korespondenci, īsiem braucieniem, bērnu pārtikas produktiem.
Merkūrs pārvalda: ziņas par pazudušajiem; arī komunikācijas, transportu, grāmatas, vēstules, paziņojumus, pirkšanu – pārdošanu, kontraktus, darījumus, braucienus, ceļojumus, kaimiņus; literatūras vai intelektuālu darbību; studentus, ofisu darbiniekus, sekretārus, pārdevējus, amatniekus. Tie ir arī abu dzimumu pusaudži vecumā līdz 14 gadiem.
Merkūrs norāda uz visai gara un kalsna vai vidēja auguma cilvēkiem, ar asiem sejas vaibstiem, brūnām un dažreiz pelēkām acīm, šaurām lūpām, šauru zodu, bumbierveidīgu dzeltenīgas krāsas seju, garām rokām un delnām. Mati tumšā kastaņkrāsā vai gaiši brūni. Raksturs aktīvs, nervozs, nepacietīgs un nemierīgs, mīl izzināt, apķērīgs, tendēts uz mācībām.
Priekšmeti, ko pārvalda Merkūrs: papīri, juridiski dokumenti, tai skaitā ar naudu saistītie. Datori un datorprogrammas. Grāmatas un gleznas. Merkūrs pārvalda visu rakstāmmateriālu, saistītu ar izglītību un apmācību, kancelejas piederumiem. Uz Merkūru attiecas visa veida informācija, tai skaitā ziņas par pazudušajiem. No metāliem Merkūrs pārvalda dzīvsudrabu.
Profesijas: amatnieki; izgudrotāji un garīgo darbu strādājošie; matemātiķi, mehāniķi, ceļotāji, oratori, rakstnieki, kantoru kalpotāji, iespiedēji, skolotāji, žurnālisti, reportieri, sekretāri, ierēdņi, kurjeri, ziņu iznēsātāji, sūtņi un visi tie, kas saistīti ar informācijas vai priekšmetu pārvietošanu, tāpēc arī zagļi dažreiz atrodas zem Merkūra zīmes.

 

Atpakaļ

Seko: Facebook