Četras stihijas

                                                             

Enerģētiskā pieeja dzimšanas kartes interpretācijā

Fragments ieskatam

INDIVĪDA PSIHOLOĢIJA

Četras stihijas ir vērtīgas, lai saprastu svarīgāko, katra indivīda, psiholoģisko dabu. Izskatot šo jautājumu, šeit aprobežosimies tikai ar Saules stihijas zīmēm, tā kā saules zīmes stihija ir dominējošā cilvēka psiholoģijā. Saules zīmes stihija parāda cilvēka dzīves enerģijas nostāju, pieredzes sfēru, kurā cilvēks dzīvo katru dienu un pamata iezīmes cilvēka apziņā.
Saules zīmes stihija parāda daudzas lietas: viņa atklāj to „no kā jūs nākat”. Citiem vārdiem, tā parāda, kur ir saknes jūsu apziņai, uz kādu pieredzes sfēru esat tendēts un no kāda veida aktivitātēm jūs smeļat savu spēku. Saules zīmes stihija parāda arī to, kas ir „reāls” dotajam cilvēkam. Piemēram, gaisa zīmes dzīvo abstraktās domāšanas sfērā, un domas viņiem ir tik pat reālas, kā jebkurš materiālais objekts. Ūdens zīmes dzīvo jūtu sfērā, un viņu uzvedība vairāk izriet no emocionālā stāvokļa. Uguns zīmes dzīvo satrauktā aktivitātē un no tā vai viņi uztur šo stāvokli ir atkarīga viņu veselība un laime. Zemes zīmes ir piezemētas materiālajā pasaulē. Materiālā pasaule un viņu uzmanība uz izdzīvošanas jautājumiem ir pievērsta vairāk kā uz citiem dzīves aspektiem.
Cits izteiksmes veids, kā atšķiras zīmes ir: Saules zīmes stihija parāda iekšējo pamata spēku, kas motivē visu, ko mēs darām. Gaisa zīmes motivāciju gūst no intelektuālās koncepcijas, ūdens zīmes – ar savām visdziļākajām jūtām, uguns zīmes – ar savu iedvesmu un tiekšanos, bet zemes zīmes – ar savām materiālajām vajadzībām. Ja psihologi, psihiatri un dažādi konsultanti ir apguvuši šo personības tipu klasifikāciju, viņi spertu lielu soli uz priekšu savos centienos uzminēt sarežģīto spēku darbību cilvēku motivācijā un uzvedībā.
Saules zīmes stihija tāpat ļauj mums izprast to, kā cilvēks uztver dzīvi un ko viņš vēlas sagaidīt no tās.
Uguns zīmes uztver sevi „kā dzīves principu projekciju dabā un iedarbību uz to”, un šīs zīmes tiecās „gūt pozitīvu pieredzi darbības jomā”.
Ūdens zīmes, domās pārnesot sevi dabā, uztver to kā „ciešanu iespēju un nepieciešamību pēc aizsardzības”. Ir uzskats, ka ūdens zīmes palīdz saglabāt dzīvi, „dalīt citu cilvēku jūtas”, un ka šī spēja izjust citu cilvēku jūtas var būt „labs aizstāvis vai kareivīgs ienaidnieks”.
Zemes zīmes dabu uztver kā „sfēru, kurā var izpaust dzīvi”, un dēļ savas nostājas par materiālo pasauli viņi var palīdzēt uzturēt dzīvi ar dažādu dabas parādību starpniecību.
Gaisa zīmes dabu uztver kā „kaut ko, kas ir jāizprot, jāizmanto, bet par pareizu izmantošanu ir sapratne”. Tāpēc gaisa mentālo principu izmanto, lai uzlabotu dzīvi. Papildinoša daba gaisa un zemes principiem tiek simbolizēta ar Venēras, Merkūra un Saturna iedarbību šajās divās stihijās.
Saules zīmes stihija nosaka svarīgu vajadzību pēc enerģijas papildināšanas, jo šī ir pamata enerģija, kuru mēs visu laiku izmantojam. Ja šo enerģiju nepapildina, var rasties dažādas problēmas.
Daudzi no mums ir dzirdējuši teicienu, ka cilvēks „atrodas ne savā stihijā”, tas ir, viņam ir sakars ar aktivitātes veidu, kas ir svešs īstajai dabai. Piemēram, gaisa tipa cilvēks, cenšoties atteikties no savām intelektuālajām vajadzībām un nopelnīt sev dzīvošanai, strādājot par melnstrādnieku, jutīsies ne savā stihijā. Ja šis cilvēks nekompensēs to darbojoties sabiedriskā vai intelektuālā jomā brīvajā laikā, tad viņš pamazām sevi novājinās, jo viņa gaisa stihija nebūs uzlādēta. Citiem vārdiem, Saules zīmes stihija – tā ir degviela, kas ir nepieciešama cilvēkam, lai justos labi un veseli! Tas ir mūsu pamata enerģijas avots, kas ļauj mums papildināt savu dzīves spēku, lai tiktu galā ar stresiem un ikdienas dzīves prasībām. Kaut arī teorētiski, cilvēks var kompensēt to, ka lielāko laiku viņš pavada darbā, kurā jūtas „ne savā stihijā”, jebkuram cilvēkam jāatrod darbs, kas atbilst viņa stihijai, ja viņš grib, lai šī profesija viņu apmierina ilgu laiku.
Mēs varam uzlādēt sevi, iesaistoties tādās aktivitātēs, kuras dod mums nepieciešamo degvielu. Tāpēc ūdens zīmēm ir nepieciešama komunikācija ar citiem ūdens tipa cilvēkiem, vai intensīvi emocionāli jāiesaistās tajā, ko viņš dara. Šie cilvēki nevar atteikties no saviem pārdzīvojumiem, tāpēc ir svarīgi, lai viņi izvēlētos tādu darbības veidu, kurā viņi var emocionāli izpausties. Uguns zīmēm nepieciešams sakars ar uguns tipa cilvēkiem, ar iedvesmojošu tieksmi un mērķiem vai fiziski aktīvs darba veids. Zemes zīmēm ir jāuzņemas materiālā atbildība un pienākumi, jo ir nepieciešamība tikt galā ar materiālās pasaules izaicinājumiem, kas stimulē enerģiju un baro viņu vajadzību izpaust sevi caur praktisku darbību. Viņi var uzlādēties ciešā saistībā ar citiem zemes tipa cilvēkiem. Gaisa zīmes izjūt nepieciešamību regulāri kontaktēties ar cilvēkiem, kuriem ir līdzīga domāšana, viņi vēlas būt sabiedrībā, kurā viņi var izpaust savas idejas, vai tādā darba veidā, kurš nodrošina intelektuālu brīvību un dod stimulu.
Cilvēks var apzināti noskaņoties uz nepieciešamo enerģiju, attīstot ciešu fizisko kontaktu ar šo stihiju, jo būtībā zemes zīmes gūst savu enerģiju no zemes, gaisa zīmes gūst spēku no gaisa, ūdens zīmes – no jūtu plūsmas vai kontakta ar ūdeni, bet uguns zīmes – no Saules un fiziskās aktivitātes. Jebkurš, kas šaubās par šī pamatojuma patiesīgumu acīmredzot nav izjutis realitāti savā personīgajā dzīvē. Gaišreģi apgalvo, ka viņi var ieraudzīt Vērša iesakņošanos zemē, Mežāža klinšaino stingrību, emocionālās uztveres plūsmu Vēžos, negaidītas polaritātes pārmaiņas Ūdensvīros, un tā tālāk. Cilvēks var izmantot kontaktus ar savas saules zīmes stihijām, lai atjaunotu spēkus, pēc enerģijas zaudēšanas.
Lai to izdarītu, zemes zīmēm ir jāizjūt pieskaršanās pie zemes, lai pietuvinātos dabai un noskaņoties uz koku augšanas spēku.
Gaisa zīmēm, lai atjaunotu spēkus ir nepieciešams tīrs un svaigs gaiss, ko nevar atrast pilsētās. Šādu gaisu var atrast kalnos, kur viņš ir ne tikai tīrs, bet arī sauss un svaigs.
Ūdens zīmes parasti izjūt, ka dzīve tālu no upes, ezera, jūras vai okeāna, ir līdzīga tuksnesim. Viņi jūtas emocionāli un psiholoģiski labi, ja var ienirt ūdenī vai vismaz būt tuva klāt pie ūdens.
Uguns zīmēm labā laikā ir jābūt svaigā gaisā, peldoties saules staros. Viņiem ir jābūt fiziski aktīviem, lai noturētu savu ugunīgo enerģiju. Uguns zīmes, ilgi uzturoties slēgtās telpās vai, ja viņiem nav iespējams fiziski aktīvi kustēties, drīzumā sāk justies, ka viņi lēnām mirst nost. Tas ir iemesls, tam, kāpēc slimība vai nelaimes gadījums, kā dēļ ir liegtas fiziskas kustības, izsauc psiholoģiska rakstura problēmas uguns zīmēm. Uguns enerģiju var uzkrāt vasaras mēnešos, lai vēlāk varētu to izmantot garos ziemas vakaros.

Atpakaļ

Seko: Facebook