Praktiskā astroloģija

                                                             

Mācību izdevums astroloģijas skolu klausītājiem un tiem, kuri vēlas apgūt astroloģiju pašmācības ceļā. Ietverti interesanti praktiski padomi no indiešu astroloģijas.

Fragments ieskatam

CITAS FIGŪRAS

Izņemot augstāk minētās planētas, ascendentu, descendentu, debesīs var būt vēl citas figūras un punkti. Daudzi astrologi savos aprēķinos izmanto arī tos, bet daži pat pamatojas uz tiem.

No šiem punktiem, piemēram, ir Melnais Mēness – dubultās planētas Zeme – Mēness smaguma centrs, kas veic pilnu apgriezienu apkārt Zemei 8,85 gados. To uzskata par “tumšo spēku” pārvaldnieci, kas mīt cilvēkos.

No arābu astroloģijas tiek ņemti punkti, kurus aprēķina ņemot vērā ASC garumu pret kādas citas planētas garumu vai mājas sākumu un atņemot no tā Saules vai Mēness garumu. Atkarībā no planētām, kas darbojas šajos aprēķinos, šie punkti var apzīmēt laimi vai nelaimi, bagātību, laulību un tā tālāk. Piemēram, Mēness pluss ASC mīnuss Saule dod Laimes punktu, ASC pluss Venēra mīnuss Saule – Laulības punkts.

Izskaitļo tā saucamo hilegu – planētu, kura ir visspēcīgākā, kurai ir visvairāk vērtību. To uzskata par “dzīves spēka nēsātāju” un pēc tās aspektiem nosaka, no kā cilvēkam ir jāuzmanās un uz ko jātiecas.

Amerikāņu astrologi aprēķina vidējos punktus (vidējais aritmētiskais starp jebkurām divām planētām), pretējos punktus (piemēram, Mežāža zīmei pretējā ir Vēzis) un citus punktus, uzskatot tos par svarīgiem dzīves notikumu rādītājiem.

Jau senatnē cilvēki nojauta, ka Saules sistēmā ir vairāk kā septiņas planētas: viņi izvirzīja hipotēzes par citām eksistējošām planētām, aprēķināta to orbītas un deva tām nosaukumus. Kad atklāja transsaturniskās planētas un viena daļa hipotēžu tādā veidā tika apstiprināta, astrologi un astronomi nepārtrauca meklējumus: meklējumi turpinās vēl joprojām.

Kopā hipotētisko planētu ir ļoti daudz. Pati populārākā no viņām ir Prozerpīna, kuru arī uzskata par ļaunuma planētu. Savu pilno apgriešanos viņa veic 779,9 gados.

Ņem vērā komētas, asteroīdus, nekustīgās zvaigznes, aprēķina un salīdzina planētu stāvokļus ne tikai pēc astroloģiskiem garumiem, bet arī pēc astronomiskām koordinātēm.

Ja jūs esat uzzīmējis kosmogrammu un salicis mājas pēc ascendenta un planētas, kā aprakstīts iepriekš, tad šo jauno punktu aprēķināšana nedos jums neko jaunu par cilvēka likteni vai raksturu, bet tikai mazliet papildinās jau zināmo. Šajā grāmatā papildus figūras mēs neapskatīsim.

 

PROGNOŽU VEIDI

Uzzīmēt kosmogrammu un noskaidrot cilvēka raksturu, viņa spējas, noslieces un iespējas - tas ir tikai sākums. Cilvēki vēršas pie astrologa nevis lai uzzinātu kādi viņi ir, bet lai noskaidrotu, kas ar viņiem būs. Uz šiem jautājumiem atbild prognožu astroloģija.

Astroloģijā ir daudz prognožu veidu. Tranzīti, pragresija un direkcija, solārs un lunārs un citas. Pamēģināsim tos izskatīt kaut vai lielos vilcienos.

Visvienkāršākais veids – pārvērst kosmogrammu par gada kalendāru, uz tās atzīmējot Saules atrašanās vietu. Piemēram, cilvēks ir dzimis 2. Decembrī un viņa Saule atrodas 10° Strēlniekā. Atzīmējot šo punktu, izveidosim figūras, kas atbilst labvēlīgiem un nelabvēlīgiem aspektiem: sekstilam, trigonam, kvadrātam un opozīcijai. Kad Saule šķērso šos punktus, tad var izjust laimes un nelaimes periodus, veselība vai vājums un tamlīdzīgi. Tā pamatojoties uz šī rasējuma var teikt, ka aprīļa un augusta sākums (trigons) viņam parasti ir labvēlīgi periodi, bet marta un septembra sākums (kvadrāts) – nelabvēlīgi. Maija beigās un jūnija sākumā, un arī laika posmā ap savu dzimšanas dienu (opozīcija un savienojums) var būt gan labvēlīgi, gan nelabvēlīgi notikumi, kuru raksturs tiek precizēts pēc citiem rādītājiem.

Īpaši bīstams periods ir trīs – četras dienas pirms dzimšanas dienas: cilvēkam ir nepatikšanas, viņš var sastrīdēties ar tuviniekiem, priekšniecību, saslimt, iekļūt avārijā un tā tālāk. Tā ir kopējā likumsakarība, raksturīga visiem cilvēkiem; šīs prognozes nelabvēlīgais raksturs tajā vai citā formā saglabājas vienmēr, kaut arī var mīkstināties pie citiem labvēlīgiem apstākļiem.
Parasti Sauli šādos aprēķinos izmanto vīrietim, bet sievietei šādos pat nolūkos izmanto natālo Mēnesi. Lai atbildētu uz konkrētiem jautājumiem, analoģiskus aprēķinus var veikt arī citām planētām.

 

 

Atpakaļ

Seko: Facebook